• |
ide | kryesore

Veliaj ironizon Metën: Politikanët ua kritikojnë punën mes birrave duke pare ndeshjet skoceze, zjarrfikësit e gdhinë në Priskë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Duke ironizuar deklaratën e Ilir Metës, Erion Veliaj kfalenderoi 60 zjarrfikësit të cilët luftuan gjatë natës për të vënë nën kontroll flakët në zonën e Priskës, në një terren tejet të vështirë.


Lexo më tej: 


Zjarr në Priskë të Tiranës, presidenti Meta: E pajustifikueshme që s’janë angazhuar të gjitha mjetet dhe efektivët, duhet të mbahet përgjegjësi ligjore (Video) 

Përmes një postimi në Twitter, Veliaj thekson se teksa politikanët që veç kanë ndezur zjarre 30 vjet kritikonin punën e tyre mes birrave në pushim të ndeshjeve skoceze, heronjtë e zjarrfikëses së Bashkisë Tiranës shmangën një rrezik për banorët.

“Faleminderit 60 Zjarrfikësve heronj! Teksa politikanët që veç kanë ndezur zjarre 30 vjet, kritikonin punën e tyre mes birrave në pushim të ndeshjeve skoceze, heronjtë e Zjarrfikëses së Bashkisë Tiranë e gdhinë në Priskë në terren të thepisur duke shmangur rrezikun për banorët”, shkruan Veliaj.foto galeri

12 Comments

 1. Nëse nuk do të ishte ultimatumi serioz i SHBA, ndërhyrja e tyre energjike, këtë qëllim Berisha do e kishte realizuar dhe shqiptarët do të pësonin një gjakderdhje në përmasat e gjenocidit. Azem Hajdarin e nxori në pritë dhe e përplasi me Fatmir Haklajn vetëm Sali Berisha. Organizatori i këtij krimi makabër është Sali Berisha. Ai e thirri me urgjencë nga Fieri Azem Hajdarin dhe i dha “detyra badigardi”, duke e nxjerrë në pritë”,

  1. Skishte pune tjeter Sala dhe te nxirrte Azemin ne prite. Azemi ishte kokrra kriminelit dhe dallaveraxhiut. Kush te perfitonte nga shitja e armeve te kosovaret. E shume e shume te tjera. Mos na hapni barkun me te tilla ufollogjira.

  2. Gënjeshtar Pinoku! Azemi nuk jetonte në Fier që të kthehej në Tiranë në darkë dhe me urgjencë.Ai banonte në Tiranë dhe pasi mbaroi mitingun në Fier , normalisht do kthehej në fillim në selinë e PD dhe po të ishte një ditë normale do shkonte në shtëpi. Por shiku i kohës kishte përgatitur planin e masakrimit të opozitës dhe ku i dihet se deri ku do shkonte ajo masakër.
   Për mendimin tim Azemi nuk duhej të ballafaqohej me grupin e “zjarrit”, por nga natyra ai ishte ‘çakmak’ dhe kjo i hëngri kokën. Për mendimin tim S.Gj. dhe F.K. janë kokat e organizimit të asaj ngjarje , por edhe të tjerë nga përtej kufirit verilindor të Shqipërisë.

 2. YMER GELBAZA DO TE PUBLIKOJ DOSJEN E EDI RAMES PER GREG KRISTAQ RAMEN -OR YMER KELYSHI,KY EDI RAMA GREGUN E KA DJALE APO VELLA? thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA ,SO NJE ZAGAR I TREDHUR NGA EDI RAMA SHKRUAN KETU TE LAPSI.al POR PA EMER…

 3. YMER GELBAZA KELLIRA NJE KOHE ISHTE BY***LEPIRES I SALI BERISHES,DHE EDI RAMA JU DHA CA LEKE CA CUNAVA PROBLEMATIK DHE E SHQELMUAN SI ZAGAR YMER GELBAZEN ,PASTAJ ZAGARI YMER IKU DHE FILLOJ TE LEPI NE BYTH EDI RAMEN ,PO SI MUND TE JESH TANI ME EDI RAMEN KUR JA PUBLIKOJE TURPIN FAMILJAR SE SI U PALLOJKE KRISTAQ RAMA ME GRUAN E EDI RAMES BABA E BIR,PLUS ZAGARI YMER GELBAZA E SULMON FATOS LUBONJE DHE ALBIN KURTIN SE JANE KUNDER NDARJES SE KOSOVES

 4. Po ç’ lidhje ka kjo mor i shkedhyer pa emer i ores 10 :26 Mos je vete hajduti qe shkuan keshtu sepse ti mor mut muti perveç qe vjedh e shkaterron vendin si armik qe je tjeter, pune nuk ben mor anadollak obskurantist i ndyre! Poshte vjedhja rama!

 5. Mbrojtja më idiote që i bëjnë vetes ky soji tërësisht i korruptuar i llojit Veliaj e Rama , është se kur kritikohen për mbrapështitë e hajdutllëqet e tyre, mashtrojnë publikun se po “përgojohet Shqipëria”, po hidhet baltë mbi mjekët, policinë, apo zjarrfikësit.

 6. Lali Eri eshte krye hajdut, po behet simbol i korrupsionit. Shqiperia eshte e vogel, cdo gje merret vesh. Betonizimi i Tiranes,, eshte nje masaker e vertete urbane, qe i behet qytetit diten per diell, sot ne 2020. Propoganda e lodhshme e neveritshme.
  Por kush po e sulmon.,Z.Meta. Ky politikani gati me jetegjate ne historine politike te Shqiperise. I shquar per korrupsion i etiketuar si nje nga njerezit me te pasur ne ballkan. Krijoi nje parti, me kontribute dhe cete hajdutesh. Partia politike me e korruptuar ne Shqiperi. Nje parti qe pasi terhiqet burri kryetar, ja le ne pronesi bashkeshortes. Nje politikan qe ka bere zigzake te paparashikuara politike.
  Ndaj e gjithe kjo eshte nje TURP, dhe keta jane bashke. Pa dale nje kaste e re politike, Shqiperia do lengoj akoma.

 7. Nuk ka nevoj per te tilla fjalime dhe reklamime false (askush nuk ju beson o te marre)…!!!
  Jep informacion/ bej transparencen e duhur, kur ka filluar shkendija e pare (jo pas tymit), kur kane shkuar, çfare demesh jane bere (kuptohet gjendje joperfundimtare), çfare pune u be (jo mbjellje pemesh ne Avion apo ne pasarela), etj, etj pafund …!!!
  Sa t’ju ece dhe t’ju shkoje vazhdoni nga fitorja ne fitore perpara ne fitore te reja te bashkuar si nje grusht i vetem (te gjithe kunder popullit dhe te drejtave me elementare te njeriut)…!!!
  U takuat se bashku pas shkrimeve respektive (per like dhe share)…!!!
  Turpi….

 8. Ky mut duhet fut ne burg per zjarrefiksit, se eshte duke vjedhur pronen e ish pronarit per te bere nje godine e re sikur ta kishte token e babes vet. Dhe Kaps-i qe flen gjume

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu