• |
ide | kryesore

Berisha publikon videon, shihni çfarë thoshte Fatos Nano për Edi Ramën: E solla nga Parisi me thonj të paprerë (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Berisha është “ngacmuar” nga mesazhi i urimit që Rama bëri sot per Fatos Nanon me rastin e ditëlindjes së këtij të fundit. Berisha ka postuar në faqen e tij në Facebook deklarata të Fatos Nanos vite më parë për Edi Ramën, ku spikat natyrisht ajo që lideri historik i socialistëve kishte thënë se Ramën e pati marrë me thonj të paprerë nga Parisi dhe e bëri Ministër Kulture. “Degjoni vete nga goja e Fatos Nanos te shkuaren e Edvin Hajdutit”, shkruan Berisha.


24 Comments

 1. Ty te solli Enver Hoxha nga shpellat e vucidolit me breke leshi dhe qafen e zeze nga zhuli shekullor mer kafshe e keqe

  1. Berishen nuk e solli Enver Hoxha ne Tirane,por zotesia e tij.Perse nuk flet kush per Berishen Mjek?
   Sepse Mjeke humanist si Berisha gjenden pak,ndersa si profesionist ka qene ne 100 kardiologet me
   te mire ne Bote.Berisha politikan ka bere shume gabime,prandaj edhe ka vend per kritika,por rastet
   ne fjale(videot)jan nje e vertete qe nuk kan nevoje per komente.Edvin D’Rama perdorues droge,i
   semure psiqik,hajdut ikonash,mashtrues….qe socialistet e kan zgjedhur ne krye!Kjo nuk poshtron
   vetem socialistet,por te gjith shqiptaret qe i udheheq nje kryeminister gangster.

  2. Prape berisha e ka fajin

   E bere.si cekja i beratit qe u anku per grun kurve dhe fajin e kishte saliu

   Edhe ne enderr iu del berisha.. m
   Sumshpumat e edi rames

  3. Te gjithe keta minoritaret greko-llaciface; edvin kristaqi, aleksander meksi, fatos nano, pandeli majko-kryeministra dhe alfred moisiu-president, jane farefis dhe kane lidhje gjaku ndermjet tyre, rastesi, mbase!!!
   Nuk eshte e vertete se edvin kristaqi, ashtu rastesisht u gjet poshte ures, ne lumin Sena.
   Edvin kristaqi, eshte nipi i kriminelit spiro koleka, ish-minister i puneve botore (ndertimit, ne kohen e Zogut), antar i Regjences (presidences 3-she, perfaqedues i othodoksve, ne qeverine kuislinge), antar i Byrose Politike (me 13 antare nga te cilet, simoni, lenka, foto, spiro, prokopi, kicua, vangjeli, themia, pra 8 antare ishin greko-llaciface, rastesi, hajde ashtu po e leme) deri sa ktheu patkojte. Enver Hoxha, te varte, te pushkatonte sepse kishe qene nje cop kapter, a xhandar, ky ish-ministri i Zogut, ish antari i Regjences Naziste, behet antar i Byrose Politike, rastesi, jo fare rastesi, barba spirua, kur kishte shkuar ne Marseje, te Frances, (nipi i tij shkon, ne Paris) ishte rekrutuar nga masoneria atje, pra nuk qenka fare rastesi, edvin kristaqi, nuk eshte i rasteshishem, ai eshte pjese dhe vazhdim i planeve te djallit, sherbetor sorosian, per te shkateruar kete vend dhe popull qe eshte “specifik dhe i vecante”…. e dine mire sherbetoret e djallit te mallkuar, se cfare nenkuptoj me fjalen “specifik dhe i vecante”, asaj qe i druhen dhe tmerohen ata, shume shpejt ka per te ndodhur, nuk zhduket Shqiperia, nuk zhuhen shqiptaret, lexoni historine tone mijera vjecare, o mjerane te zinj te Ferrit!

   1. Hera e pare qe degjoj qe Spiro Koleka ka qene anetar i nje qeverie kuislinge. A mund te japesh pak detaje si ne cfare periudhe ,kush ka qene kryeminister ose drejtues ne kohen kur ka sherbyer etj.
    Eshte hera e pare qe degjoj per kete dhe do te doja me shume detaje dhe ndonje dokument nese ka.

 2. YMER GELBAZA E AKUZON EDI RAMEN DHE KRISTAQ RAMEN PER INCESTI (PALLIM MBRENDA FAMILJES) KURSE FATOS NANO PER HAIDUT IKONASH DHE THUEPISET - thotë:

  EDHE YMER GELBAZA KELLIRA JA PUBLIKOJ DOSJEN E EDI RAMES KUR KRISTAQI E VODHI QELSIN E DHOMES SE GJUMIT TE EDI RAMES DHE JA BERI NJE VELLA. ME SHUME GREG KRISTAQ RAMEN

 3. Kjo pra eshte Shqiperia qe duam , njerez nga hajdut ikonash apo endacak rrugesh u jepen poste qeveritare dhe i bejme milionere

  1. Mos u merzit se ke lali erin vjedhes fondesh projektesh tek mjaft, fonde ambasadash fonde sorrosi fo de qe duhen vjedh ose fabrika e ideve te edi rames, sumshpum ambasadash e fondacionesh. Ka nuse ish fyren ose bolellapiste dashnoren e harasanit nje nga qe i bete shurren andisi me thon te drejten
   ja kush eshte lideri i ardhshem

 4. YMER GELBAZA DHE BLEDI MANE ,IKIN AFER PALLATIT TE ARMINA MEVLANIT DHE MAS**BOJN DUKE SHIKUAR NGA LARG thotë:

  ELVIS ROSHI DO TE KANDIDOJ PER MINISTER TE MBRENDESHEM ,ME PROPOZIM TE EDI RAMES

 5. YMER GELBAZA E AKUZON EDI RAMEN DHE KRISTAQ RAMEN PER INCESTI (PALLIM MBRENDA FAMILJES) KURSE FATOS NANO PER HAIDUT IKONASH DHE THUEPISET - thotë:

  Thjesht nje rrugaq, llapaqen, hajdut ordiner, gjithmon te keqen e ben te mir me lehjet e tije ose e kunderta, njeriu me i zi ne bote eshte Edvin pordha.

 6. Te njejten gje duhet te bente dhe lyl qulli me sali viqiberrin duke denoncuar loqizmat e panevojshme dhe duke u distancuar menjehere nga malokeria……. qe te vinte ne nivelin e rames thonjpaprer, por keshtu eshte kur ta dhurojne partine……. rri tani ha mut. Mba shpres te babalja te vish ne pushtet

 7. Normalitet do të thotë: ik nga Presidenca, prit zgjedhjet dhe hau kokë më kokë me Ramën. Binde popullin të të votojë ty dhe jo atë. Dhe bëje këtë pa PD-në nëse ke këllqe, siç Rama vendosi ta bëjë pa ty. Flet salihu qe enveri i bleu rroba per ta sjell ne tirone se ne vicidol ishte me breke shajaku,ziguri thot pse nuk flitet per salihun mjek por harron qe te gjithe mjeket me emer ne spiraled tona kane thene shum per salihun sekretar partie se per mjek Ai nuk kishte haber o zigur loqja e majte e salihu,mjeku salih qe u be sekretar e lavderonte partia e enverit se ky bythgrisuri salih spiunonte te gjithe koleget te sigurimi i partise ky eshte salihu me brek shajaku qe nuk i lante asnjehere

 8. Ju dashamiresit e kryemashtruesit Rama pergjigjuni pyetjes :A Jane te sakta ato qe thote Nano ? MOS u merni me Berishen por shikoni shqipetaret Jane me te varfer se 2013 e per kete mban pergjegjesi kryemashtruesi

 9. Po ti Sali rrobqiri, ca thoje per Meten, po per pushtet e more ne qeveri.
  Tani e Kan kuptuar te gjithe qe juve nuk ju ka plas asnjehere, as do ju plasi ndonjehere se sa shani, ke shani, si e shani, sepse juve ju plas vetem per leket e pushtetin

 10. Po nuk kane faje keta jo, e shikojne Shqiperine si cifligun e vet qe bejme ca te duan. Keta duhet tu sherbenin njerezve dhe tu zgjidhje hallet. Por jo keta kane mentalitet komunisto/ottoman. Po kane gjetur ate popull idiot aty qe I duron akoma.

 11. Kjo video tregon ne rastin me te mire, se njeri prej dy lidereve kryesore te PS, ose lideri i PS dhe lideri i Rilindjes, eshte maskara. Pra ose 8 vitet e qeverisjes se Nanos kane qene maskarade, ose kane qene maskarade 7 e kusur vitet e Rilindjes. Ne fakt, mendja te shkonse jane te dy ane te se njejtes medalje pasi Nano thote se e mori nga rruget e Parisit duke shitur ìkona te vjedhura dhe e solli ne Shqiperi per ta bere minister dhe kryetar bashkije. Kjo puna e ikonave te vjedhura sikur eshte permendur edhe nga dikush tjeter para ca kohesh dhe prisnim qe ceshtja te shkonte ne gjyq per shpifje, por deri me tani asgje nuk ka ndodhur. Me sa duket ka dicka te vertete ketu

 12. Te gjithe keta minoritaret greko-llaciface; edvin kristaqi, aleksander meksi, fatos nano, pandeli majko-kryeministra dhe alfred moisiu-president, jane farefis dhe kane lidhje gjaku ndermjet tyre, rastesi, mbase!!!
  Nuk eshte e vertete se edvin kristaqi, ashtu rastesisht u gjet poshte ures, ne lumin Sena.
  Edvin kristaqi, eshte nipi i kriminelit spiro koleka, ish-minister i puneve botore (ndertimit, ne kohen e Zogut), antar i Regjences (presidences 3-she, perfaqedues i othodoksve, ne qeverine kuislinge), antar i Byrose Politike (me 13 antare nga te cilet, simoni, lenka, foto, spiro, prokopi, kicua, vangjeli, themia, pra 8 antare ishin greko-llaciface, rastesi, hajde ashtu po e leme) deri sa ktheu patkojte.
  Enver Hoxha, te varte, te pushkatonte sepse kishe qene nje cop kapter, a xhandar, ky ish-ministri i Zogut, ish antari i Regjences Naziste, behet antar i Byrose Politike, rastesi, jo fare rastesi, barba spirua, kur kishte shkuar ne Marseje, te Frances, (nipi i tij shkon, ne Paris) ishte rekrutuar nga masoneria, atje, pra, nuk qenka fare rastesi.
  edvin kristaqi, nuk eshte i rasteshishem, ai eshte pjese dhe vazhdim i planeve te djallit, si mjeran, sherbetor sorosian, per te shkateruar kete vend dhe popull qe eshte “specifik dhe i vecante”…. e dine mire sherbetoret e djallit te mallkuar, se cfare nenkuptoj me fjalen “specifik dhe i vecante”.
  Asaj qe i druhen dhe i tmerron ata, shume shpejt ka per te ndodhur! Nuk zhduket Shqiperia, nuk zhduhen shqiptaret, lexoni sado pak historine tone mijera vjecare, o mjerane te zinje, te Ferrit!

 13. Saliu sdonte te shkaktonte lufte civile prandaj nuk e vrau Enver Hoxhen ne ‘79 o morra te kuq. Ai i la vete punet deri ne ate pike qe shqiptaret te kuptonin dhe te bindeshin ca mostre ishte komunizmi me enverin dhe ne momentin e duhur veproi duke ia shkul bustin bashke me azemin dhe shoket e vet. O morra te kuq. Mos ja merrni edukaten per dobesi Sales

 14. Me falni perseri o morra te kuq. Te njejten gje saliu beri dhe ne ‘97. E la popullin sa te bindej kush e kishte nxit revolten pastaj morri pushtetin. Qe mos te nxiste lufte civile o morra te kuq

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu