• |
ide | kryesore

Basha paralajmëron burgun për Ramën pas zgjedhjeve

-Instant, Lajme, Të fundit

I pyetur në Opinion për mundësinë e një koalicioni PD-PS pas zgjedhjeve, Lulzim Basha e hodhi poshtë këtë variant duke thënë krejt të kundërtën. Për Ramën tha ai dhe për ministrat e tij do të ketë ndjekje penale për vjedhjet që kanë bërë.

“Edi Rama dhe ministrat e tij duhet të mbajnë përgjegjësi penale dhe politike, sepse vendi t’i japë fund kulturës së pandëshkueshmërisë, duhet distancim nga korrupsioni dhe nga krimi, sepse është e paimagjinueshme që PD të bëhet fasadë, e nje sekti dhe kjo është interes i vendit”


7 Comments

  1. Politikqenet shqiptare jane untouchable.sa te jete sorros qelbesira qe drejton jeten e ketij kombi fatkeq asnje ndyresi nuk ndeshkohet.burgu eshte per te varferit.

  2. Ashtu si futi Rama ty dhe Berishen, ashtu ke per ta fut dhe ti Ramen ne burg. Ju jeni te gjith bashk ne te njejten vark.

  3. Ju q…. robt e shpive te gjith politikaneve Shqpetar nga A deri ke Zh….o Zot si nuk kam i shkop magjik tju shkrinj te gjithve..

  4. Njëherë thotë UCK ishte organizatë enveriste, një herë thotë bashkëpunuan me komunistët shqiptarë në rebelimin e 97, pastaj thotë i hapa vet depot më 97 për të armatosur UCK, pastaj thotë i hapi Greqia për të më përmbysur nga pushteti…një herë thotë i dhashë naftë Kosovës(Jo Serbisë) se i duhej për të korrur grurin gjatë kohës që ajo ishte nën pushtetin e Miloshevicit, a thua se polici në kufi ishte i Kosovës dhe jo i Miloshevicit, një herë thotë ja dhashë Bulatoviqit se doja të ndaja Malin e Zi nga Serbia, një herë thotë ishte mafia ndërkombëtare, një herë thotë ma kanë shpikur kundështarët.Ky ka vendosur te filloje pune ne spak si prokuror,thone qe shkollen per juridik nuk e ka mbaruar,sa dhe diplomen nuk e tregon

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu