• |
ide | kryesore

“Duam rrogat që na takojnë”, të shkarkuarit e vetingut i çojnë letër Prokurorisë së Përgjithshme

Lajme, Të fundit

Të shkarkuarit nga vettingu edhe me vendimin e apelit nga Kolegji i Posacem i Apelimit i kanë kërkuar prokurorisë së Përgjithshme pagesën kalimtare dy rroga dhe vjetërsinë për efekt pensioni dhe pensioni suplementar. Të gjithë ata që shkarkohen në shkallën e parë marrin 80 % të pagës deri në vendimin e fazës së dytë, atë të KPA-së. Në momentin që jepet dhe vendimi i apelit për shkarkim, atëherë ata nuk kanë më asnjë lloj përfitimi apo pagese.


Megjithatë, disa kërkesa të të shkarkuarve kanë vënë në lëvizje Prokurorinë e Përgjithshme. Kjo e fundit ia ka kaluar Këshilli të Lartë të Prokurorisë , i cili pritet të dalë me një vendim.


 

5 Comments

  1. Lulzim Basha deklaroi se ai do të kandidohet sërish për deputet, në cilën zonë të ketë qejf, edhe pse mbi kurriz ka një mal me akuza për vrasje, duke nisur nga Remzi Hoxha, vrasjet në Gërdec, apo ato në Bulevard, për të mos folur për aferat korruptive të fëmijëve të tij.

    Për të mos përmendur këtu vetë Lulzim Bashën, që përveç akuzës për vjedhjen e mbi 200 milionë eurove në “Rrugën e Kombit” kur ishte ministër i Transporteve, akuzohet edhe si përgjegjës për 4 vrasje në Bulevard,prokuroret e salihut te shkarkuar duan dhe rroga,ju prokurore ju qifshin fisin shpellkaret e salihut o pushtat prokurorise se salihut doni dhe rroga

  2. Rrogat kerkojani taksapaguesve Shqiptar, ato jane pergjegjes per mos marrjen e parave tuaja.
    Jo qeveria, qeveria po punon per te miren e atdheut dhe te droges.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu