• |
ide | kryesore

Meta reagon ashpër: Të hetohet Bashkia e Durrësit për shpërdorimin e miliona eurove, koha për drejtësi

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti i Republikës Ilir Meta në një status në rrjetin social “Facebook” ka reaguar për situatën e ndërtimeve në qytetin e Durrësit.


Ndërsa thekson se tashmë është “koha për drejtësi”, ai shkruan se transparenca, hetimi i thelluar dhe ndëshkimi nga drejtësia i përgjegjësve për shpërdorimin e milionave euro të taksave të qytetarëve të Durrësit, është zgjidhja e vetme.


Statusi:

Durrësi i martirizuar dhe plot halle nga tërmeti është sot i mbërthyer nën darën e abuzimeve bashkiake. Transparenca, hetimi i thelluar dhe ndëshkimi nga drejtësia i përgjegjësve për shpërdorimin e milionave euro të taksave të qytetarëve të Durrësit është zgjidhja e vetme.

KOHA PËR DREJTËSI!

5 Comments

  1. Thone qe ne durres te gjith ata qe punojn ne bashk. Dalin me BLLOK ne dore dhe u ven gjoba me 7% te gjitha bizneseve.
    META eshte nxehur se ata I kan vjedh iden. Dhe ai do kerkoj drejtesi kundrejt ligjit TE SE DREJTES SE AUTORIT.

  2. kujt po i ve gjobe balle ky palaco ?
    Ke po shantazhon ky qelbesire ?
    ( me siguri ndonje qelbesire tjeter si vetja e tij)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu