• |
ide | kryesore

Spiropalizimi i Erion Velisë

-Instant, 2, Arkiva, Ide

Nga të gjithë servilët që ka në vathën e tij, pa dyshim që Erion Veliaj i plotëson maksimalisht parametrat, për t’u përzgjedhur nga Edi Rama si “skifteri” i fushatës paraelektorale që sapo ka nisur. Por nuk janë cilësitë e tij të larta të shërbimit, motivi i vetëm që e ka shtyrë Ramën në këtë përzgjedhje.


Në keqpërdorimin që kreu i Rilindjes po i bën këto ditë njërit prej njerëzve kryesorë të organizatës, vërehet qartë një lloj dëshire perverse për ta spiropalizuar plotësisht kryetarin e Bashkisë së Tiranës dhe për ta njehsuar atë me tipologjinë rilindase që eleminon çdo lloj individualiteti. Daljet e fundit në publik të Velisë, janë identike nga forma dhe përmabjtja me të gjitha fjalimet propagandistike të spiropalistëve që përdor Edi Rama, herë kundër opozitës, herë kundër presidentit e herë kundër mediave.


Vendosja në vijë të parë të fushatës e Veliajt mund të ishte një gjë normale për shkak të pozicionit të tij në organizatë, por fjalori që i është caktuar për të ndërtuar diskurin e tij po e kthen në një kapter të rëndomtë të banalitetit rilindas.

Erion Veliaj është munduar vitet e fundit t’u qëndrojë larg përplasjeve të rëndomta dhe me gjuhë urrejtje për kundërshtarët politikë. Propaganda e tij, pavarësisht mbidozave që shkaktonin të përziera në stomak, ka qenë e drejtuar më shumë tek qytetarët e Tiranës se sa tek konflikti politik. Me hipokrizinë e tij karakteristike, Veliaj është munduar të veshë maskën e politikanit që para akzuave zgjedh punën, që në vend të përplasjes preferon bashkëpunimin, që më shumë se për politikën e ditës pëlqen të flasë për projektet e së ardhmes. Ky profil i sajuar dhe mundësitë e shumta që ofron pushteti i numrit një të kryeqytetit, e kishin distancuar Velinë nga sivëllezërit e tjerë të Rilindjes, duke e rritur projektimin e tij si pasardhësi i vetëm i Edi Ramës në krye të organizatës.

Një pjesë e mirë e rivalëve të tij ose u eleminuan, si rasti i Saimir Tahirit, ose u njollosën si ministra të Edi Ramës. Të tjerët që mbetën në garë, konkurronin vetëm në shërbimin sa më orgazmik ndaj liderit të tyre. Perceptimi se Veliaj po vepronte sipas një projekti të qartë politik personal, disa shkrime në mediat e huaja, afërsia e tij me disa diplomatë të rëndësishëm në Tiranë, marrëdhëniet kompromentuese me pjesën dërrmuese të mediave, rrethi i të besuarve të tij që sa vjen dhe shtrihet brenda organizatës, por mbi të gjitha pëlqyeshmëria në sondazhe brenda socialistëve, madje shpesh edhe mbi vetë Edi Ramën, duket se kanë qenë vendimtare që ky i fundit ta zbresë në fushë duke i veshur uniformën e të gjithë spiropalistëve të tjerë.

Në këtë rol të ri, Veliaj futet në garë si një nga konkurrentët për të merituar vëmendjen e liderit dhe jo si favoriti për ta pasuar atë. Edi Rama nuk ka menduar thjesht dhe vetëm një strategji për të ulur nivelin e marrjes me kundërshtarin politik (si dikur veproi me Shalsin kundër Olldashit) por edhe një lloj hakmarrjeje ndaj dikujt që është rritur më shumë seç duhet nën hijen e tij. Duke e vënë në rolin e “skifterit” të fushatës, i bindur se Veliaj ka më shumë trajtat e pilivesës, Rama po e banalizon në ekstrem profilin e kryetarit të bashkisë. Ai po e kthen atë nga një kopje aspirante të tij, në një kopje ambicioze të Elisës.

Në fakt ky do duhej të ishte edhe pozicioni i përshtatshëm i një tipi si Erion Veliaj, i cili përrallën e individit të vetëbërë, nisi ta besonte edhe vetë. Rama thjesht e ka kthjelluar dhe i ka caktuar rangun ku duhet të militojë. Dhe këtu duhet të japë prova për një vend nderi sepse gara mes spiropalistëve, që dinë se ku duhet t’ia bëjnë shërbimin shefit, është e fortë. Nga kryebashkiak në kryespiropalist, kjo është sfida që Rama i ka caktuar Erionit dhe ky, si një njeri i papërtuar që është, i ka hyrë tashmë punës.

©Lapsi.al

27 Comments

  1. …………duket se kanë qenë vendimtare që ky i fundit ——->>ta zbresë në fushë duke i veshur uniformën e të gjithë spiropalistëve të tjerë<—–……..

   hhahahahahahaha o sa kam qesh

 1. LAL ERI ESHTE NJE PROSTITUT MASHKULL ,NE SHERBIM TE EDI RAMES,KUR ESHTE ELISA SPIROPALI NE CIKLIN MUJORE thotë:

  EDI RAMA ,ELISA SPIROPALIN E PERDOR EDHE NGA MBRAPA EDHE NGA PARA ,KURSE KETE KURVEN MASHKULL E PERDOR VETEM NGA MBRAPA ,KURSE KUR KRYEN PUNE ,EDI RAMA VEGLEN E FUT E PASTRON NE GOJE TE YMER GELBAZA KELLIRES

 2. LAL ERI I PERDOR ,LORENC VANGJELIN ,YMER GELBAZEN,KOL SALLAKU SKYPE,DHE CARLO BOLEN BOLINO SI LETRA HIGJENIKE thotë:

  TANI LAL ERI ESHTE TRANSFORMUAR NGA QEN KASHARI NE ZAGARICE KOMBINATI

 3. DO TE ISHTE NJE DESHIRE KOMBETARE NJE DEBAT TELEVIZIVE MES ANDI BUSHATIT DHE LAL DHJERIT ,JAME I BINDUR SE LAL ERI NUK DO TE DILTE NE PUBLIKE KURR FARE PASTAJDO TE IKTE TE SHTEPIA ME BISHT NDER SHALE

 4. …flet Shkullaku qe u qite ne bythe per nji pjate me patate te skuqme kur ishte te koha jone. Po ashtu edhe me Frangajn me vone. Dhe tani vertitet si kurve studiove duke i mbajte iso Bashes per luften kunder oligarkeve dhe sa gdhi dielli fillo i lepihet S. Manes per nonji kocke.

 5. Metafora e perdorur nga Shkullaku, pavaresisht deshires per te na sqaruar me mire nuk eshte

  shume e goditur, pasi Veliaj eshte me i hershem ne stilin spiropalist dhe uriah heep-ist.

  Dhe ne rast se kemi nje simbol te spiropalisteve ne PS, nuk eshte ky simbol vete Spiropali por

  eshte Veliaj . Veshja me nje pushtet kaq te madh dhe deri diku te pavarur si kryetar bashkise

  me te madhe te vendit ka sherbyer si perde duke dale Elisa dhe elisat ne plan te pare ne rolin

  qe KM-ja pelqen me tepern : ne rolin e servilit dhe himnizuesit te shefit deri ne peshtirosje

  qe jane krijesa te tij, qe gjallojne ne politike per shkak te tije dhe zhduken me zhdukjen e tij.

  Eshte si te krahasosh nje m… te vjeter qe ka zene kore dhe qendron “krenar” me nje kakerdhi

  te fresket, por mjafton nje shi i lehte fushate qe ajo kore te zbutet e te squllet dhe m…. i

  vjeter te qelbi dynjane .

  1. Ky(shkullaku) po thite qe ne vend qe te permiresinte uriahheep-izmin e vet, ra do grade me poshte per te perfunduar ne ‘spiropalizem’, thene ndryshe ‘gojetare me pagese’….

 6. Ah more Mandi, o more djale,
  ku dreqin na kujtove Spiropale,
  dordolecen ne byth tek Rama,
  qe sa here flet sikur e ze flama,
  le po kur doli pilivesa e ligjeroi,
  Ramen me Skenderbe krahasoi,
  pastaj hu me hu brodhi e brodhi,
  e ne fund fare mendjen mblodhi,
  gjeti se ku e kish ajo vendin e vet,
  Urturak i Rames sa here qe dhjet.

 7. Nuk më duket se Veliajt i shkon shumë përshtat vlerësimi “spiropalist”.
  Për të kuptuar më mirë pozicionimin e tij të fundit, do të ishte mirë që të analizohej prania e tij në emisionin Open të Top Channel ku ndryshe nga të gjithë servilët e Ramës, ai nuk kishte pranuar që të dilte në ballafaqim me persona të tjerë, as gazetarë e as përfaqësuae të mendimit ndryshe apo opozitarë.
  U përpoq moderatorja Eni Vasili që ta paraqiste thirrjen solo të Veliajt në emisionin e saj, jo si kryetar i bashkisë së Tiranës, por si përfaqësues të PS, meqë atij Rama i ngarkoi udhëheqjen e fushatës elektorale në kryeqytet.
  Pozicioni i Spiropalit është shumë më i lexueshëm në publik.
  Ajo pa drojë fare luan rolin e qenit mbrojtës të Ramës ndaj të gjithëve me egërsi të pazakontë për një femër.
  Kurse ky që e quan veten “Lali Eri” është personifikimi i dinakërisë e gënjeshtrës edhe me ambicie personale.
  Nga emisioni i Vasilit, ajo që ra në sy , edhe si një vazhdimësi e gënjeshtrave që ka filluar të përhap me zell për liderin e opozitës, tendencën për ta paraqitur veten se do të jetë ai që do të ballafaqohet me kundërshtarin politik në të ardhmen.
  Gjatë gjithë emisionit nuk bëri gjë tjetër , veç monologut për Belulin që duke vlerësuar gjoja Ramën, fliste vetëm për vete.
  Insistoi moderatorja Vasili, ndonëse tepër zbehtë me pyetje, që ai si përfaqësues i PS të bënte argumentimin se përse kjo mazhorancë duheshka të marë një mandat të tretë, kur për të si nga opinioni publik shqiptar, e gjithë opozita por edhe faktori ndërkombëtar, ka kritika të shumta për dështimet në qeverisje.
  Si i shmangej Veliaj këtyre pyetjeve ?
  Duke thënë se unë nuk mund të flasë për qeverisjen e Shqipërisë, por për ate që e njoh, qeverisjen e bashkisë së Tiranës. ku sipas tij qënkan bërë mrekullira, ndryshe nga të gjithë bashkitë e tjera e e nga gjithë Shqipëria.
  Edhe idiotësia për të marë përsipër përbaltjen e Bashës, më shumë se një servilizëm ndaj Ramës, ishte dinakëria për ta paraqitur veten si protagonisti i PS që do të ndeshet në të ardhmen me “Lulin që fle” e “Lali Eri që punon”, cilësim idiot e qesharak ky që i bëjnë Bashës ripjellësit e krimit, ngaqë nuk kanë asnjë fakt e argument për ta kritikuar ate.
  Portreti politik , moral e intelektual i Bashës , është kjartaz dhjetë herë më lartë se ai i këtij Uriah Ypit nga Ura Vajgurore e me aq energji negative që ka ky, më shumë energji pozitive pozitive ka “Luli që fle”.
  Është e provuar me fakte tashmë në protestat e fuqishme të opozitës, se Basha nuk është vetëm njeri i punës , por shquhet edhe për elokuencën e energjitë pozitive si një lider që frymëzon me qindra mijë shqiptarë edhe me fjalën e tij.
  Përfytyrojeni Erion Veliajn në rolin e liderit të opozitës që të udhëheqë protesta , që me gjuhën e tij prej Uriah Ypit, të frymëzojë militantët socialistë !!!!!!!
  Shumica e tyre do ta fishkëllenin.
  Aftësia e tij e vetma në komunikim, është djallëzia për të korruptuar me premtime punësimi e para ndonjë aktor të teatrit, që as e ka idenë e politikës e halleve të këtij populli.

 8. YMER GELBAZA KELLIRA ,ME NJE DOSJE TE RE PER LAL ERIN, KUSH ESHTE BABA BIOLOGJIK I DJALIT TE LAL ERIT...???!! thotë:

  KUR TE DEL YMER GELBAZA KELLIRA DHE TE PUBLIKOJ NJE DOSJE PER LAL DHJERIN SE DJALI I LAL ERIT ESHTE I KASTO ZIZES OSE I KUJTIM GJUZIT,KESHTU BERI MJERO I MJERUAR MERO GELBAZA ME EDI RAMEN ,KUR E PUBLIKOJ DOSJEN SE DI KRISTAQ RAMA JA BERI NJE VELLA ME SHUME EDIT DHE OLSI RAMES ,GREG KRISTAQ RAMEN

 9. Duke e vënë në rolin e “skifterit” të fushatës, i bindur se Veliaj ka më shumë trajtat e PILIVESËS, Rama po e banalizon në ekstrem profilin e kryetarit të bashkisë. Ai po e kthen atë nga një kopje aspirante të tij, në një kopje ambicioze të Elisës.

  Në fakt ky do duhej të ishte edhe pozicioni i përshtatshëm i një tipi si Erion Veliaj,PËRRALLËN E INDIVIDIT TË VETËBËRË, NISI TA BESONTE EDHE VETË. Rama thjesht e ka kthjelluar dhe i ka caktuar rangun ku duhet të militojë. Dhe këtu duhet të japë prova për një vend nderi sepse gara mes spiropalistëve, që dinë se ku duhet t’ia bëjnë shërbimin shefit, është e fortë. NGA KRYEBASHKIAK NË KRYESPIROPALIST, kjo është sfida që Rama i ka caktuar Erionit dhe ky, si një njeri i papërtuar që është, i ka hyrë tashmë punës.

  😀 😀

  1. Nuk e besoj që Rama tja ketë ngarkuar mashtruesit katundaresk Veliaj, detyrën pë të baltosur Bashën.
   I diskretituar plotësisht në qeverisjen e tij, ai ka ndjekur një taktikë të kundërt.
   Duke shfrytëzuar “me sukses” ca lapanjgjozë qejfmbetur të PD ndaj Bashës që përhapën gënjeshtrën se ai paska pasur si qëllim që në zgjedhjet e 2017-ës, të bashkëqeverisë me Ramën, një gënjeshtër kjo që e morën si të vërtetë edhe shumë shqiptarë naivë, por edhe gazetarë me bindje të djathta, Rama vazhdimisht e ka ushqyer këtë lojë mashtruese me qëllim për të dobësuar rolin e lidershipit të Bashës e dobësuar elektoratin e PD. Në bojkotin që i bëri parlamentit PD para zgjedhjeve të 2017-s, Basha pat dalë po me ate kërkesë për dorheqjen e Ramës dhe krijimin e një qeverie të përkohëshme për të kontrolluar zgjedhjet, siç u kërkua edhe me dorëzimin e mandatëve.
   Ajo marëveshje me Ramën që solli disa ministra të PD në një qeveri të përkohëshme, ishte njëfarë “konsensusi” që ja imponoi politikës shqiptare dipllomacia europiane dhe amerikane., e nuk ishte as deshira e Ramës e as dëshira e Bashës,
   Për Bashën gabimi ishte se besoi që Rama, pasi dipllomacia ndërkombëtare premtoi që do të vëzhgonte edhe ajo zgjedhjet, për të parandaluar abuzimet, e nuk do të bënte ate që pat bërë në Dibër..
   Ndërkaq në kohën kur u bë marëveshja e ministrat e PD filluan nga “puna” me ministritë e policinë po me strukturat e administratës të përzgjedhura nga Rama, projekti për blerjen e votave me para të drogës e aktivizimin e bandave të mafies për të grumbulluar vota kishte filluar me kohë.
   Rastisi që videopërgjime të prokurorisë së krimeve të rënda u bënë vetëm në Dibër e Durrës, po a thua se ato mëkate u bënë vetëm në këto dy njësi administrative ?
   Blerje masive votash nga socialistët janë bërë edhe në bashkitë e qeverisura nga PD, por nuk u kapën me videopërgjime
   Viti 2017 ishte viti i rekordeve europiane të trafikut të kanabisit nga Shqipëria e ku kanabisi kishte mbuluar gjithë teritorin, që nga Konispoli e deri në Vermosh.
   Në krye të ministrisë së mbrendëshme ishte një person i lidhur me bandat e trafikut, që Rama e caktoi të udhëheqë fushatën elektorale në Tiranë, njëlloj si Veliajn sot.
   Nëse Tahiri ishte i lidhur me kushërijtë e tij që u kapën si një bandë relativisht e vogël e Vlorës, mendoni se çfarë përmasa parashë të pista ka në dorë kryebashkiaku Veliaj me lejet e ndërtimit për bosët e mëdhej oligarkë që kanë qindra milionë euro.

 10. YMER GELBAZA KELLIRA DHE CARLO BOLJA BOLINO DUHET TE GJOBITEN PER PRISHJE PANORAME TE QYTETIT ME ATA SURRAT TE SHEMTUAR

 11. Titulli me i bukur dhe me i sakt do ishte lejfenizmi i skenderbeshes spiropali .
  Lepirjen dhe sterservilizmin me te ndyre e ka filluar lejfeni i pari . Dhe si rrjedhoje perfitoi , minister , pastaj kryetar bashkie dhe ne te ardhmen pretendon te marre edhe partine .
  Keta te tjeret pane lejfenin dhe fitimet qe te sillte lepirja ndaj te gjatit dhe filluan lajkat, lepirjet dhe hiperbolizmat ndaj te gjatit . Mbas çdo lajke , lepirje dhe hiperbolizmi ndja te gjatit te sillte minimalisht nje tender , nje drejtori , ministri ose edhe me shume . Por mbas çdo drejtorie , ministrie dhe posti tjeter te lart qe ti perfitoje nga lepirja nga pas te vinin miliona euro , prandaj edhe filluan lepirjen e stertepruar te gjithe . E keqja nuk eshte vetem kjo , e keqja me e madhe eshte se kjo po behet mode, kjo po behet rruga e vetme per te bere karriere . Dhe asnje nuk e ka me mendjen tek hallet e popullit ,biles nuk i intereson fare poulli , te gjithe e kane mendjen tek lepirja ndaj liderit , sepse nuk eshte populli qe te zgjedh por lideri .

 12. NE KOHEN E TURQISE KUR NE FRONT HYPTE NJE SULLTAN I RI , TE GJITHE PASHALLARET FILLONIN E BENI NDONJE ‘MARREZI” PER NDER TE SULLTANIT QE TI BININ NE SY ATIJ . NJE HERE NDODHI QE NE FRON VJEN SULLTAN MURATI . PASHA I I SHKODRES VENDOS QE TE GJITHE ATA QE KANE EMRIN MURAT DO TE MERRNIN NGA 10 COPE FLORINJ E PERKTHYER SOT(SI ME I DHENE 1000 EURO SEJCILIT QE E KA EMRIN MURAT) . DHE PER KETE I DERGON EDHE NJE LETER SULLTANIT TE RI KU I THOTE SE PER NDERIN TEND UNE PO BEJ KETE VEPRIM . MERR PERGJIGJE NGA SULLTANI , I CILI I THOTE SE KA NGEL SHUME I KENAQUR NGA KJO SJELLJE DHE SE NJE DITE DO TJA SHPERBLENTE . MBAS MARRJES SE LETRES PASHAI FILLON SHPERNDARJEN E PARAVE DHE TE GJITHE MURATET VIHEN NE RRJESHT . PYET TE PARIN PER EMRIN DHE AI I THOT MURAT , I JAPIN LEKET PYET TE DYTIN PO ASHTU , MBAS SHUME MURATEVE VJEN NJE DHE KETA E PYESIN SI E KE EMRIN DHE KY I THOTE SELIM ME QUAJNE . PO ATEHHERE ? BABAI E KA LENE AMANET QE KUR TE ZGJITHET SULLTANI I RI TI DUHET TE MARRESH EMRIN E TIJ DHE UNE DO TA PLOTESOJ AMANETIN E BABES I THOTE SELIMI . ATA QE ISHIN SI ‘KOMISION” SHIKOJNE NJERI TJETRIN DHE THONE EPO PO QE KESHTU E MBYLLIM NJE SY DHE I DHANE PARATE . ANDEJ NGA FUNDI BJEN NJE TJERTE DHE KOMISIONI E PYET SI TE QUAJNE : FRROK I THOTE KY . ATA SHIKOJNE NJERI TJETRIN DHE HABITEN . PO ÇKERKON TI O FRROK ? EMRI JOT PER VEçSE KATOLIK NUK KA LIDHJE ME MURAT . PO , I THOTE FRROKU , POR NONA SA HERE QE ME PERKEDHEL ME THOT KU JE O MURATI I NONES , KU JE O MURATI IM .
  ESHTE EDHE PER TE QESHUR POR ME SHUME PER TE QARE SE KU JEMI KATANDIS .

 13. Në raportin e Institutit të Ndërtimit konstatohet se pallati nuk ka pësuar asnjë dëmtim nga tërmeti, përjashtuar disa dëmtime elementare të bojës.

  E gjithë struktura e pallatit i është nënshtruar ekspertizës nga grupi i Institutit të Ndërtimit me inxhinier Agron Hysenlliu, Lindita Gjergji, Afrim Çenga, Gerti Çela Besjana Memoçi dhe Joana Kaçorri, por edhe disa specialistë të drejtorisë së Emergjencave Civile. Dokumenti më poshtë tregon se pallati ku Basha jeton në katin e fundit nuk është prekur nga tërmeti.

  Aktualisht Lulzim Basha jeton në një vilë 2-katëshe në kompleksin luksoz “Long Hill” në Lundër, ku vilat dykatëshe kanë parkim, oborr dhe pishina. Kujtojmë se zona ku po jeton tani Basha, është cilësuar vetë nga kreu i PD-së si zona e oligarkëve të kryeministrit Rama.

  1. Kaq pak lexohet shqiptarja .com saqe e shpernsani shkrimin si koment me copy-paste? Po e drejta e autorit ku eshte ketu apo per kete e merrni sufllaqen.

 14. Spiropalizimi i Veliajt, mund te shihet edhe si veliajizimi i Spiropales. Ne fund te fundit jane e njejta gje dhe kane dale nga “mitra” perverse e te njejtes organizate superperverse. Njerezit kane kuriozitet te dinr nese kur Veliaj vishesh si femer dhe bente ato fotot si zane me shkop magjik, si vishej Spiropalja… a benin filma per keto histori perverse, a ndodhnin ne kohen e Skenderbeut keto gjera… apo i kane lexuar tek personazhi romantik i letersise shqiptare Don Kishoti i Mances?

 15. Atje prej dy vitesh ndodhet si ambasador i SHBA-së, Donald Lu-ja, tmerri i Sali Berishës dhe Ilir Metës, të cilët as atje nuk e lënë rehat.

  Të shohësh në faqen e Ambasadës amerikane në Bishek, ka të njëjtat fjalë e sharje, siç ndodhte këtu në Tiranë, ku të paguarit e Metës e Berishës sulmonin Donald Lu-në e Romana Vlahutinin…

  Pas reagimit të djeshëm të Metës për Kirgizstanin, militantët e LSI dhe PD-së kanë hyrë në faqen e Ambasadës amerikane në këtë vend, dhe i janë lëshuar me sulme ambasadorit Lu.

 16. YMER GELBAZA KELLIRA MOS SHKRUAJ KETU TE LAPSI.al ..IK FUTJA LLAPEN NE BYTH EDI RAMES OR MJERO I MJERUAR

 17. Lulzim Basha me këtë rast ka poshtëruar një deputet të ri, natyrisht të padenjë për deputet, duke ua hedhur si ushqim për qentë, militantëve të zemëruar me të.

  Në këtë mënyrë ai ka shmangur presionin për ta bërë deputet me çdo kusht, duke i nxjerrë gështenjat me duart e militantëve.

  Pas kësaj, Fahri Balliu ishte ulur dhe kishte shkruar një deklaratë në emër të demokratëve të Unazës së Re, që betoheshin se e duan Klevisin deputet në Tiranë. Dhe e kishte bërë dhe këtë, fakt të kryer.

 18. CARLO BOLJA BOLINO DHE YMER GELBAZA KELLIRA MOS SHKR KETU OR ZAGAR SE JENI TURP ,NUK JU LEXON ASKUSH NE PORTALET TUAJA DHE I POSTONI KETU thotë:

  YMER GELBAZEN KELLIRA DHE CARLO BOLJA BOLINO NUK JUA LEXON ASKUSH PORTALET E TYRE DHE I POSTOJN KETU TE LAPSI.al HAHA HAHA ,BYTHLEPIRET E EDI RAMES DHE ORGANIZATES NUK KAN TURP FARE HAHA

 19. Sot, kur Ilir Meta është në kulmin e shkatërrimit nervor të tij, kur poston çdo pesë minuta nga një të sharë nga nëna, për kryeministrin dhe këdo i del para, sot kur gjithë shqiptarët diskutojnë me humor shfaqjet e tij si i pirë në ekran, në PD debati më i madh është nëse do ketë dhe një shans të dytë Klevis Balliu, apo do iki në LSI.

  Madje as për Jamarbër Malltezin që nuk e ka vënë Lul Basha në listë, nuk ka debat.

  Kaq debat ka në PD, ndërkohë që Ilir Meta ngjan sikur po i merret fryma nga betejat, orë pas ore me Edi Ramën, që argëtohet me të.

 20. Bravo Shullak. I ke merzit shume skllevrit e Rilindjes.Here tjeter icik me bute se jane te ndjeshem .Spiropali eshte turpi i gjinise femerore kurse Lali sdromsi turpi i gjinise mashkullore dhe i vete rraces njerzore.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu