• |
ide | kryesore

Presidenca-Ramës: Pse ke frikë të përballesh me Metën? Ti trembesh edhe nga protesta e Kirgistanit të largët

Lajme, Të fundit

Zëdhënësi i presidentit, Tedi Blushi, ka kërkuar prej kryeministrit Rama që të reagojë në emër të OSBE-së dhe të dënojë zgjedhjet e Kirgistanit. Gjithashtu ai ka kërkuar edhe njëherë përballjen në një studio televizive, të cilën edhe vetë presidenti e ka përmendur shpesh herë, duke e quajtur frikacak për shmangien që po i bën kësaj sfide.


 “Buburrec Trendi respekto urgjent 5 Qershorin se le nam dhe dënoi në emër të OSBE-së zgjedhjet e Kirgistanit që ishin si të Shijakut dhe Dibrës.Me Presidentin ti je vite dritë larg. Ishe ti që i fute në Parlament dhe i vendose në krye të Bashkive, kriminelët dhe trafikantët.


Këtë e di e gjithë bota! Presidenti të ka ftuar në Përballje!

Po pret studion televizive dhe orën! Pse ke frikë?! Pse mblidhesh si buburrec e fshihesh pas Tëitterit?!

Je aq frikacak sa trembesh edhe nga protestat e popullit në Kirgistanin e largët! Ora e Përballjes po afron!

As në skutat e Tëitter-it nuk do fshihesh dot po nuk respektove urgjent Marrëveshjen e 5 Qershorit”, shkruan zëdhënësi i Metës.

6 Comments

  1. Te ishim kirgistanas do ishte mrekulli por jemi jevgjiter qe dhjesim e shohim nga pas se mos na ha lepuri bythen tone gjithe mut

  2. Mer shenbull o shpellkari skraparit miku me i ngushte krye shpellkari serbi salih karaxhic berisha dhe jep doreheqjen si kolegu yt ne Kirgistan dhe te shohesh se si do shqyesh nga spaku qe ka filluar hetimet sekuestrot e pasurive qe ke vene ne kurriz te shqiptareve

  3. Për hir të së vërtetës me këtë mungesë të theksuar dijesh në arithmetike, kur ishte ministër Transportesh, Lulzim Basha nga një “lapsus” i vogël i zhvati shtetit 230 milionë eurot e Rrrugës së Kombit. E tha KLSH që drejtohej nga vetë mazhoranca në atë kohë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu