• |
ide | kryesore

Ministri Dendias: Do të zgjidhim çështjen e ligjit të luftës!

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias, foli gjatë konferencës për media me kryeministrin Edi Rama edhe për heqjen e ligjit të luftës.


Ministri grek tha se kjo çështje do të zgjidhet, me urdhër të kryeministrit të Greqisë, Kyriakos Mitsotakis.


“Kemi referuar çështjen e ligjit të luftës. Kjo gjë është një anakronizëm. Jam i sigurt që edhe çështjen e ligjit të luftës do ta zgjidhim së bashku.

Është gëzim i madh për mua që kam mundësinë ta them këtë gjë këtu nga Tirana, në opinionin publik shqiptar, me urdhër të kryeministrit Mitsotakis.

Nuk duhet të humbasim kohë dhe unë mendoj se kemi arritur shumë gjëra në marrëdhëniet tona dhe për ne mbetet që të shkojmë më përpara. Pashë me gëzim perspektivën, madje progresin, që Shqipëria ka bërë për problematikat që lidhen me minoritetin grek. Të gjitha këto i japin mundësi që të kalojë në axhendën tonë pozitive”, tha ministri Dendias.

3 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu