• |
ide | kryesore

Rama reagon sërish për naftëtarët: Të dalin nga greva që të bisedojmë, nuk kam shkop magjik

-Instant, Lajme, Të fundit

Gjendja e naftëtarëve të Ballshit është vënë sërish në qendër të komenteve të kryeministrit Edi Rama. Për të disatën herë kreu  i qeverisë u bën thirrje atyre që të dalin nga greva dhe të ulen në bisedime. Sipas Ramës qeveria nuk ka një shkop magjik që të zgjidhi këtë problem.


Prej 24 ditësh ditësh, naftëtarët kanë hyrë në grevë, në të cilën për 17 ditë ndenjën burrat, ndërsa sot është dita e 7 që në grevë janë gratë. Ata kërkojnë pagat e pa dhëna të fituara me gjyq nga kompania që administron rafinerinë. Pavarësisht thirrjeve të kryeministrit që ata të dalin nga greva, gratë kanë thënë se nuk pranojnë premtime boshe dhe se mund të shkojnë drejt ekstremit të sjelljesë së fëmijëve në grevë.


5 Comments

 1. MOS I PAGUAJ ZAGARET E TUAJ ,MUHAMED VELIUN,CARLO BOLEN BOLINO ,LORENC VANGJELIN KOL SALLAKU SKYPE SKENDER KURVA MINXHOZIN BATON HAXHIUN DHE YMER GELBAZA KELLIRA DHE JEPJA NAFTATAREVE RROGAT thotë:

  PPP PO JUA JEP LEKET TE GJITHA ,KURSE PAGAT E NAFTAREVE NUK JUA JEP OR EDVIN *ARI

 2. Mund te mos kesh shkop magjik, po jfa ai shkopi qe ua ke futur ne bythe jo vetem sgokeve te Partise por gjithe shqiptareve, e ke ama!
  Flen naten me te poshte jastekut!
  Bastard i vogel!

 3. Se mos ishte oligarku ndonje fakir dhe s’ja more shpirtin,burg ,bllok llogarish bankare,bllokim asetesh etj
  .Po shokut ose Ortakut ske ci ben,rroten e mban te lyer thote populli.Pse si bllokon asetet,pse si kerkon garanci bankare te mjaftueshme per fillimin e punes ,ku jane tatimet qe ju marin shpirtin bizneseve te ndershme.Perse paguajne taksa shqiptaret per ju dhe administraten tuaj per te ndare tendera sic duan drejtoret e ministrat

 4. Dalja e dokumentit që vetë Lulzim Basha kishte firmosur gjatë kohës kur kishte qenë kryetar Bashkie i Tiranës, për miratimin e fizibilitetit të projektit koncesionar për trajtimin e mbetjeve të kryeqytetit, faktikisht e demontoi akuzën me bazë të deformuar që ishte hedhur në tregun mediatik.

  Fakti që në vendimin e firmosur të Bashës më 20.08.2013, shifra e propozuar për punën e kryer nga koncesionari ishte në 37 euro/ton, ndërkohë që shifra që paguan aktualisht Bashkia e Tiranës është në 29 euro/ton, duhet ta mbyllte diskutimin dhe, madje, duhej që dikush nga PD-ja të kërkonte dhe falje për furtunën false që u ngrit.

 5. OR YMER KY EDI RAMA ,GREGUN E KA VELLA APO DJALE ,TANI MOS U FSHEH PAS BREKEVE TE EDI RAMES thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA DHE CARLO BOLJA BOLINO MOS SHKRUANI KETU TE LAPSI.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu