• |
ide | kryesore

Dënim si në Mesjetë me prerje dore/ Meta: Nuk luhet me votën e shqiptarëve

-Instant, Lajme, Të fundit

Nga Korça, presidenti Ilir Meta ka theksuar se është me popullin dhe do të mbrojë gjithnjë të drejtat e tyre, duke u ndaluar specifikisht te ajo e votës dhe e zgjedhjes së perfaqësuesit që duan në Kuvend. Kreu i republikës paralajmëroi se ai do të jetë përkrah shqiptarëve në rast se do të ketë një tentativë për prishje të zgjedhjeve të 25 prillit. Duke ashpërsuar tonet presidenti tha se çdo njeri i cili prek votën të dënohet si në mesjetë, me prerje dore.


“E gjithë vëmendja e Shqipërisë dhe shqiptarëve do të jenë të zgjedhjet. Shqipëria do të jetë vend që ka shpresë, dhe jo e 5 oligarkëve që i marrin shpirtin këtij vendi. Nuk ka ndodhur kurrë që të rritet borxhi publik dhe varfëria. Borxhi nuk merret për të ndihmuar njerëzit në vështirësi, por merret për PPP që nuk kanë asnjë çmim. Të ardhurat shkojnë poshtë. Zgjedhjet do të zgjidhin sundimin e ligjit. Pas 25 prillit, Shqipëria do të hyjë në një epokë të re, në çdo rast. Të dy do të jenë krimet më të mëdha dhe më të ndëshkueshme. Prekja e Kushtetutës dhe vjedhja e votës. As presja e Kushtetutës nuk do të preket më. Kush prek një votë t’i pritet dora, si në Mesjetë”, tha Meta.


9 Comments

  1. po te qe per “prerje dore” ty o hajdar Cepani te ngelen vetem koqet se te tjerat duhet me ti heq Po ashtu dhe gjithe PeDeve

  2. Cfare mjerimi!
    Shikoni se deri ku harrin llogjika e presidenti tone.
    Eshte e pa imaginueshme qe sot ne kohet moderne ne nje te ashtuquajtur shtet demokratik presidenti te tij ti kalojne neper ment te tilla ndeshkimesh.

  3. hahaha, filloi thiatro, oh cu kenaqem. Del Like Floriri e thit: kush vjedh ti pritet dora. Hapu dhe dhe merre brenda me gjith gjen e vjedhur kete cop muti. te zbatohej ky shieriati, ti Lke floriri do kishe ngel pa duar pa kemb madje dhe pa kok bashk me ate travestitin qe ke per grua.

  4. keshtu eshte kur ve ujkun te rruaj kopen. Ik o Like Floriri. ik jep ndonje zarf e kujdes se mos ja futesh vetes me keto rregullat e shiriatit.

  5. dhe ky palaco eshte president. ka ber cdo gje deri me sot, pervec punes se presidentit. sa kape me ato pasaportat o Like floriri, se lapsi media vk, shap goje per skandalet e like floririt. do me na e bo like floririn hero, nje cop muti si ky. shifeni kur te filloj ti jap dekorata vetes like floriri per trimeri te madhe para ram potures. ca tragjikomedie luhet me fatet e nje populli nga ca halabak politikan.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu