• |
ide | kryesore

Rama: Naftëtarët të marrin shembull nga Liga e Futbollit

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka komentuar fundin e bojkotit nga ana e Ligës Profesionistë të Futbollit.


Kreu i qeverisë thekson në Twitter se ky shembull duhet të ndiqet dhe nga naftëtarët.


“E përshëndes fundin e bojkotit absurd të Ligës Profesioniste të Futbollit dhe rifillimin e kampionatit të dielën! Tani po,gati të flasim me Federatën Shqiptare të Futbollit për të zgjidhur me mirëbesim e mirëkuptim hallet e Ligës !Uroj që naftëtarët të marrin shembull. Unë jam gati”, shkruan Rama në Twitter.

8 Comments

  1. naftetaret nuk do te marrin shembull nga nje i korruptuar si armando duka ,koco kokedhima ,fidel ylli ,safet gjici dhe compani qe jane perfaqesues te krimit dhe korrupsionit te cilet jane deri ne gryke me parate e vjedhura.kostot do te bjene mbi futbollistet qe mbahen me lemoshat e ketyre horrave .po naftetaret kane mbas vetes familjet e tyre te varfra dhe pabesine e bandes kriminale te qeverise ,dhe e kuptojne sh. mire qe rama nuk ka per tu dhene asgje po e lane greven sic ja u ka punuar gjithmone.

  2. I ka ngelur pak koh dhe qellimi i Edi Drames eshte qe te coje Popullin ne lufet civile sepse vetem ne kete menyre ai shpeton kujdes duhet te kete Opozita ai me cdo kusht kerkon perplasie dhe tregohet kaq i papergjegjshem e ka mberthyer frika e madhe e humbjes se thelle nuk eshte kaq naiv sa cmendon Meta ai e din i vetem votoi me 30 qershore vetem numeroi dhe ju desht njemua e gjysem per nxjerjen e rezultatit ttttttmmmmeeeerrrriiii e ndjek nga do prandaj shpetimi i tije eshte lufa civile.

  3. Po ne futboll ti ke vellane bashkortak me Gaz Demin kurse me naftetaret ste lidh gje me pronaret e tyre po.Ky shtet kur do gjen dhe denon fakiret per 5 lek,bllokon llogarite e bizneseve per hicgje,por se can koken per milionat e mbajtura punetoreve nga ortaket e qeveritareve
    Biles jane qeveritaret qe i kopsitin te gjitha dhe gjithnje lene nje koke turku ne rast zbulimi
    A s’ishte punonjesi i hotelit tek unaza e madhe,Stela Gugallja tek incenrratori i Elbasanit etj kokat e turkut?

  4. Zoti te vrafte,monster !Boll u talle e u kenaqe me fatkeqesite qe u shkaton qytetareve te ketij vendi o perbindeshi pashpirt !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu