• |
ide | kryesore

Lum gjobash nga policia për qytetarët që nuk mbajtën maskën

-Instant, Lajme, Të fundit

765 qytetarë që lëviznin pa maska mbrojtëse janë ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë. 3 administratorë lokalesh janë ndëshkuar me masën 1.000.000 lekë secili pasi nuk respektuan protokollet e sigurisë, të cilët lejuan të luhej muzikë pas orës 20:00.


Gjatë këtyre kontrolleve janë shoqëruar në ambientet e Policisë në të gjithë vendin, 8 shtetas që nuk kanë pranuar t’i tregojnë punonjësve të Policisë dokumentin e identifikimit apo nuk e kanë pasur atë me vete, të cilët pasi kanë paraqitur dokumentin e identifikimit, janë ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë dhe më pas janë lënë të lirë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu