• |
ide | kryesore

Nis seanca për ish-gjyqtaren Arjana Fullani në KPA

Lajme, Të fundit

Nis seanca në Kolegjin e Posacëm të Apelimit për ish-gjyqtaren e Gjykatës së Lartë Arjana Fullani, kundër vendimit të KPK-së të datës 23 korrik të 2019, ku u vendos që për 15 vite ajo të mos ushtronte asnjë funksion në drejtësi.


Fullani e ankimoi pjesërisht vendimin që e përjashton për 15 vite, por jo mbarimin e mandatit të saj si magjistrate.


Trupa gjykuese e KPA është tërhequr në dhomën e këshillimit për disa minuta që të marrë një vendim në lidhje me prokurën e përfaqësimit që Arjana Fullani i ka lëshuar avokates së saj.


1 Comment

  1. Cifti i peshkaqeneve Fullani nuk paska te ngopur. Sic duket tani e kuptuan qe reforma ne drejtesi qe “loja” dhe jane bere trima duke kerkuar te “drejtat e mohuara”. Ju dhjefsha mu ne reforme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.