• |
ide | kryesore

Donald Trump mbaron me golfin dhe kthehet në Shtëpinë e Bardhë, refuzon të pranojë fitoren e Biden

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti i SHBA, Donald Trump ka mbaruar së luajturi golf pak më parë. Pas humbjes në zgjedhje është rikthyer në Shtëpinë e Bardhë.


Trump nuk e pranon fitoren e Biden që prej disa orësh po merr vëmendjen e gjithë mediave dhe liderëve botërorë teksa ka paralajmëruar se do të nisë betejën ligjore.


Mediat amerikane raportojnë se asnjë mbështetës i Trump nuk ka dalë ta presë atë para Shtëpisë së Bardhë, por ka pasur rrugës militantë e kanë pritur me thirrjet ”Humbës, humbës, humbës” si dhe me gjeste ofenduese duke i ngritur gishtin e mesit teksa ai kalonte me autokolonën e tij.

8 Comments

 1. Hallall Trumpit! President me këllqe.

  S’kane mbaruar akoma gjërat, bëni ca durim, sidomos ju servilat e lapsit. Do kemi surpriza të tjera, në ditët ne vazhdim. Presidentin nuk e zgjedhin mediat.

 2. Un shpresoj te mos ndodhi ajo qe mendoj se do te ndodhi, por nese ndodh, pregatituni per surpriza te mrekullueshme, per nje spektakel qe nuk ka ndodhur qysh prej krijimit te shteteve te bashkuara.

 3. C’te mbjellesh do korresh. Keta refuzuan per 4 vjet ta njohin Trumpin. Mediat me serioze dhe te rendesishme ne bote u kthyen ne frengji konspiracioni te perditshem. E lexova New York Times cdo mengjes per 2 vite e gjysem, perdite me titull kryesor nje burim anonim apo nje faqje te trafikuar nga dosja e gjoja lidhjeve me Rusine. Tani me vjen per te vjelle vetem kur i degjoj emrin jo me ta lexoj. C’ti bej qe nuk i marr dot mbrapsht ato 1 euroshat e abonimit.
  Trumpi nuk ka asnje detyrim moral t’i leshoje asgje ketij koalicioni plehrash dhe ndyresirash qe i futen shkopinj ne rrota per 4 vjet dhe ne fund zgjodhen kete mender president qe nuk levizi asnje gisht per ta meritu postin.

  1. Shumë mirë Neri qe e more vesh çfarë fletushke është New York Times, tamam si media jonë, e gjitha në xhepin e qeverisë, fut këtu edhe lapsin.

 4. Mos flisni budallalleqe diletantesh. Trump ishte presidenti me i keq qe ka patur USA. Cdo kandidat tjeter do kishte fituar kunder nje personi te letuar si Biden..

 5. Prisni nuk keni pare gje akoma. Hyni ne youtube dhe shikoni intervitsen e gjeneralit Tom Mcinerney per te pare se cbehet. Ditet ne vazhdim mund te kete gjera intersante. Loja sapo ka filluar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu