• |
ide | kryesore

Rama thumbon opozitën: Shpresën e fundit për t’u kthyer në pushtet e ka varur te Covid-i

-Instant, Lajme, Të fundit

Nga Vlora, kryeministri Edi Rama ka “thumbuar” opozitën sa i përket qëndrimit të saj mbi situatën e pandemisë në vendin tonë. Kreu i qeverisë thotë se shpresën e fundit për t’u kthyer në pushtet opozita e ka varur te koronavirusi.


“Opozita shpresën e fundit për tu kthyer në pushtet e ka varur te armiku i padukshëm. Fatkeqësisht ëndërron katastrofën atë që thotë përditë duke e shitur si të ishte realiteti që fshihet por në fakt është ëndrra e saj qametin dhe kolapsin e sistemit tonë shëndetësor. Ënderron të mos ketë shtretër dhe Shqipëria ta humbasë këtë sfidë dhe ata të përfitojnë atë pushtet përsëri të cilin e kanë patur dy herë dhe në të dyja herët kanë treguar se dinë ta përdorin vetëm për vete, ndërkohë që Shqipërinë dy herë e kanë çuar në drejtim të paditur”, tha Rama.


 

 

 

5 Comments

  1. Po ti ku e cove Shqiperine o mendjendritur! Po ti s’ke din e imam, ti s’ke atdhe, ti s’ke ndergjegje, ti i falesh vec pushtetit dhe parase. I neveritshem deri ne pafundesi…

  2. Shpresen e vetme opozita e ka tek populli o zgjebs, kuse ti e ke tek vjedhjet e gjithçkaje! Kur te mos kesh ç’te vjedhesh o prepotent impotent, do vdesesh! T i more hale qe thoje : Une te rri ne pushet gjate? Mos e dhente Zoti! Por si imbret i pabesise qe je, edhe kete here si perhere rren sa here qe merr fryme, edhe ne fundit fryme qe do japesh, felliqesire e Shqiperise!

  3. Shpresen e vetme opozita e ka tek populli o zgjebs, kuse ti e ke tek vjedhjet e gjithçkaje! Kur te mos kesh ç’te vjedhesh o prepotent impotent, do vdesesh! T i more hale qe thoje : Une te rri ne pushet gjate? Mos e dhente Zoti! Por si imbret i pabesise qe je, edhe kete here si perhere rren sa here qe merr fryme, edhe ne fundit fryme qe do japesh, felliqesire e Shqiperise!

  4. More bastard ripjelles, rrugaceria jote per te ruajtur pushtetin nuk njeh limit. Ne cdo vend normal ti duhet te ishe ne burg.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu