• |
ide | kryesore

Kriza e Covid-19/ Rama publikon videon: Pse opozitat në këto vende s’janë tërbuar?

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Nw tentativwn e radhws pwr tw sulmuar opozitwn, Edi Rama publikoi pasditen e sotme në Facebook një video ku shihet situata në disa vende të botës dhe rajon me COVID-19, si dhe krahasimi i Shqipërisë me këto vende sa i përket bilancit të pandemisë në fatalitete e infektime.


Rama sulmon opozitën duke thënë se Monika Kryemadhi, Lulzim Basha, Sali Berisha dhe Ilir Meta kanë kapur vetë Covidin si aleat dhe po e përdorin për shpifje e dizinformim.


Sipas kryeministrit, opozitat janë frymëmarrje për shoqërinë dhe frymë kritike, kurse opozita shqiptare është turpi i atyre që e mbështesin.

REAGIMI 
Pse opozitat në këto vende nuk janë tërbuar si opozita e LuliMoniSalikes?
Sepse opozitat janë frymëmarrje për shoqërinë, jo helm për njerëzit; janë dritare shprese, jo puseta dëshpërimi; janë marrje përgjegjësie, jo shfaqje papërgjegjshmërie!
Opozitat janë frymë kritike, jo gërrhima e gromësima katastrofike!
Dhe një opozitë si kjo e MoniLulikeSaliut, që ka kapur e përdor edhe vetë Covidin si aleat, për të tmerruar popullin me shpifje e dizinformim, sot kur populli gjendet nën sulmin e virusit vdekjeprurës, është turpi i kujtdo që e mbështet.

9 Comments

  1. O kallam turp eshte per ty qe nuk po qeveris sic duhet per qitetaret se mona e basha ikin sherohen jasht shtetit a di gje ky qe nuk funksionon asnje institucion ne shqiperi qe te zgjidhesh nje hall ose nje prblem duhet te jesh o kriminel qe te kan frik o duhet te paguash mire nen dore ky je ty qe katandise Shqiperin ne kete gjendje

  2. Palmer dhe disa zyrtare amerikane i thane opozites se nqs benin protesta do i quanin organizate terroriste dhe do tu nalohej hyrja ne amerike, nderkohe qe antifa dogji ameriken

  3. O kallam KARIzmatik merre shembuj ne cdo vend te europes per te justifikuar bythen, pse nuk merr shembull Italin qe i jep biznesit 3000 euro ne muaj, pse nuk merr shembull per koston dhe shpejtesin e testit Italin ose gjermanin ose spanjen apo merre shembull vetem per tu justifikuar. Kujton se vetem rtsh shihim ne o koooqe , kujton se jemi ne K. Veriut ketu qe ti flet si Kimi dhe ne e ham ,kur ti tregon nje dhome spitali 3d dhe ne te mendojm se eshte me mire ne spitalet e tua se ne shtepi ,je komplet jashte , po fluturon me presh ne bythe por ti e ke qejf. Te shkuara

  4. Sepse o arqihajdut, atje qeveria nuk vjedh e nuk tradheton si ti e si qente qe ke per reth. Poshte kryehajduti me 400 hajdute!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu