• |
ide | kryesore

Basha: Shqipëria, vendi që u jep qytetarëve më pak ndihmë ekonomike

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Lulzim Basha deklaroi përmes një statusi në Facebook se gjatë pandemisë në Shqipëri çmimet u rritën më shumë se në asnjë vend tjetër, referuar të dhënave të Eurostat.


Basha shtoi po ashtu, se Shqipëria është vendi që u jep qytetarëve më pak ndihmë ekonomike.


Çfarë thotë Basha 

Shqipëria u rendit e katërta në Europë për Rritjen e Përgjithshme të Çmimeve këtë tetor, sipas metodologjisë së EUROSTAT.

Çmimet e ushqimeve u rritën me 6.6%.

Çmimet e transportit u rritën me 3.4%.

Për 7 vite, Rama e ka rrënuar ekonominë. Tani, gjatë pandemisë, Shqipëria është vendi që u jep qytetarëve më pak ndihmë ekonomike.

Qytetarët shqiptarë kanë nevojë për një qeveri që punon për ta.

Një qeveri që nuk është e zënë me politikë, por me kthimin e të papunëve në punë, ringjalljen e ekonomisë tonë dhe uljen e kostos së jetesës.

Një qeveri që do të sjellë shpresë të re për Shqipërinë.

3 Comments

 1. Zakon pushtetari ky o Lulo, Qeveria i do paret per vete.

  Edhe Dulla rrofte komunizmi e poshte borgjezia thote. Po vete jetonte si borgjez i flliq. Keshtu e ka njerzimi sidomos nje njerzim si ky i yni qe ka lind mbrapsht qe nga koha pellazgqarve.

 2. SQARIM: O ju njerëz që shani 24 orë gazetarin hero që filmoi mes plumave kur vriteshin dhjetra burra dhe fëmij.
  Ky denoncim është bërë vite më parë dhe jo nga Top-Channel.

  Milaim Bellanica ka 15 vjet që denoncon Lulzim Bashën në çdo media kosovare.

  Kjo rrëzon 100% alibinë se Bellanica u ble nga qeveria.
  Ti lulzime me salehun tend i paguaj e me shume se vender e europes atehere ishim ne vendin e dyte pas gjermanise,sa loqe Po te bejne gjobmarkajt Qimi cani zheji sejamini etj

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu