• |
ide | kryesore

Greqi/ 72 viktima dhe 2581 raste të reja me COVID-19 në 24 orë

-Instant, Lajme, Planet

Edhe Greqia njeh rritje të infektimeve me Covid-19.


EODY publikoi sot 2581 raste të reja të koronavirusit në vend, nga të cilat 38 u zbuluan pas kontrolleve në portat e vendit.


Numri i përgjithshëm i rasteve është 87812. Ndërkohë që 519 pacientë po trajtohen të intubuar, 440 pacientë të tjerë janë liruar nga ICU. Gjithashtu në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe 72 vdekje të tjera duke shkuar në 1419 vdekje gjithsej nga coronavirusi në vend.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu