• |
ide | kryesore

Shkodër/ Arrestohen dy persona për kultivim kanabisi, nën hetim dy të tjerë

-Instant, Lajme, Të fundit

Dy persona janë vënë në pranga e dy të tjerë janë nën hetim në Shkodër. Ata kishin kultivuar transportuar kanabis në fshatin Lekbibaj në Tropojë dhe po e transportonin në drejtim të Shkodrës.


Seksioni Kundër Narkotikëve ka organizuar një kontroll në banesën e shtetasit N. K. Gjatë kontrollit në banesë dhe në magazinën ngjitur me banesën, në një thes misri, është gjetur një sasi lënde cannabis sativa me peshë 767 gramë.  Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Pastrimi i produktit të veprës penale” e kryer në bashkëpunim.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu