• |
ide | kryesore

Elbasan/ 35-raste të reja me COVID-19, mes tyre ish-futbollistë dhe zyrtarë

-Instant, Lajme, Të fundit

Regjistrohen 35 raste te reja me Covid-19 në Elbasan. Mes të infektuarve rezultojnë edhe ish-futbollistë të njohur dhe pushtetarë vendorë.


Burime zyrtare bëjnë me dije se numri total i të prekurve me Covid 19 është mjaft i madh dhe disa prej të prekurve po kurohen në spitalet Covid.


Situata në Qarkun e Elbasanit paraqitet problematike në arsim dhe shëndetësi ku ka mjaft mësues, nxënës, mjekë dhe infermierë të prekur nga koronavirusi.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu