• |
ide | kryesore

“Përdor helikopterët për fushatë”/ Xhaçka: Në kohën tuaj i merrnit për video-klipe 

-Instant, Lajme, Të fundit

Ministria e Mbrojtjes ka reaguar për herë të parë, pasi prej ditësh Partia Demokratike e akuzon Olta Xhaçkën për përdorimin e helikopterëve të Forcave të Armatosura për fushatë. Disa orë pas deklaratës së Albana Vokshit, e cila u shpreh se për një rrugë vajtje-ardhje nga Tirana në Peshkopi, Xhaçka harxhon plot 10 mijë euro, kjo e fundit i ka hedhur poshtë këto akuza.


“Ndoqëm sot me habi dhe indinjatë një deklaratë të znj. Albana Vokshi, e cila përsëriste pa menduar disa akuza të pabaza për përdorimin e helikopterëve të FA për të bërë fushatë elektorale, ngritur nga një individ, i cili pasi dështoi të përfshihet në listat e kandidatëve për deputet të PD, sepse u refuzua me përbuzje nga anëtarësia e kësaj partie ne qarkun e Dibrës, të cilët e njohin shumë mirë atë, karakterin dhe bëmat e tij, tenton tani të fitojë pikë me kryesinë e PD duke sajuar histori ala babale me helikopterë.Akuza si këto, në fakt nuk meritojnë përgjigje, sepse janë inskenime të ulëta dhe përpjekje për të hedhur baltë e për të nxirë punën e mirë që është bërë në FA në këto vite. Por, në respekt të qytetarëve, duam të sqarojmë që në asnjë rast, as Ministri dhe asnjë zyrtar i lartë civil apo ushtarak i Dikasterit të Mbrojtjes, nuk ka përdorur për qëllime politike, elektorale apo personale, asnjë mjet të FA, e jo më pastaj helikopterët” thuhet në reagimin e Ministrisë së Mbrojtjes.


Xhacka kujton edhe kohën kur helikopterët përdoreshin për videoklipe këngëtarësh në reagimin e ministrisë.

“Jemi të keqardhur, që Partia Demokratike ka kthyer sot në kauzë të vetën, akuzat e pabaza e me motive politike, të një ish-ushtaraku të diskretituar, në kohën e të cilit vërtet mjetet e FA përdoreshin për qëllime personale e elektorale, nga kërkimi për thesare e deri tek video-klipet e këngëtarëve me helikopterët e ushtrisë. Për të mos folur pastaj, për skandalin e ëikileaks, ku po ky zotëri, raportohej nga aleatët strategjikë të Shqipërisë se kërkonte 7.000 euro ryshfet nga djemtë e vajzat në uniformë që kërkonin të merrnin pjesë në misionet e NATO-s në Afganistan” thuhet në deklaratë.

Sot paradite në një deklaratë për mediat, Vokshi përsëriti akuzat e ngritura më parë nga Xhemal Gjunkshi për përdorimin e helikopterëve nga Xhaçka.

18 Comments

 1. Nuk ka: koha juaj dhe koha e atyre..Kujtoni ju se koha e popullit, e njerezve te thjeshte do kete emrin tuaj?? PTUUU qelbesira.. Edhe t’ju shikosh te vjen ndot! Nje tufe me injorante e baxhella!

  1. Si gjithmone Lapsi manipulon me lajmin.

   Titulli eshte shume manipulues sepse te jep pershtypjen se Xhacka e ka pranuar qe ka perdoruru helikopterin , por justifikohet me ate qe ka bere PD perpara per videoklipe.
   Kurse e verteta eshte qe ajo e mohon kategorikisht ta kete perdorur helikopterin per punet e partise dhe se ka mbaruar koha e perdorimit te helikoptereve sic i perdorte PDja ( per videoklipe)
   Keta lapsaxhinjte , si gjithmone , fjalen e fundit e vendosinj te paren ne titull , dhe pastajne kercejne perpjete majmunet propagandues te shqupit , me kete banan qe ju hodhi lapsi.

 2. ArGumentat e KOMUNISTEVE mbi keqtrajtimin e popullsise kane qene gjithmone “JU CARET, MBRETERIT, BEJLERET, AGALLARET, APO PASANIKET E TE GJITHE BOTES IA PINIT GJAKUN POPULLIT, KURSE NE THJESHT UA MARRIM SHPIRTIN, I DERGJIM BURGJEVE, I RRJEPIM CDO PASURI SADO TE VOGEL, I EKZEKUTOJME NATEN APO NEPER KUFI DUKE U ARRATISUR, U ASGJESOJME LIRITE, POR JOOOOOOOOO KESHTU SIC I BENI JU TE TJERET!”

 3. Shqupi e ka zakon inskenimet me Babale e intervista me te “pastrehe” militante te PD’s.
  I ka ngel zakon nga koha e mullah omerit qe sla gjo pa thone per Fatos Nanen dhe per te vetet njisoj.

  1. Tosi edhe tani eshte duke jetuar ne mes te vjenes me leket e korrupsionit..ka blere maserati dhe vjen e ben karshillik ne shqiperi, dhe ti e mohon..?! Po paske qene bastard fare o militant!

 4. Dmth keni bërë ju do bëjmë dhe ne!!!!Pse ju jeni më të mirë se ne????Konkurencë bëni???Hajde llogjikë hajde!!!!Në qoftë se ata kanë bërë ju mos ta bëni por problemi është se dhe ata mos të kishin bërë ju srini dot pa bërë gjë.

  1. Ja gimi , doli viktime e titullit te qelbur te lapsit.

   Si gjithmone Lapsi manipulon me lajmin.
   Titulli eshte shume manipulues sepse te jep pershtypjen se Xhacka e ka pranuar qe ka perdoruru helikopterin , por justifikohet me ate qe ka bere PD perpara per videoklipe.
   Kurse e verteta eshte qe ajo e mohon kategorikisht ta kete perdorur helikopterin per punet e partise dhe se ka mbaruar koha e perdorimit te helikoptereve sic i perdorte PDja ( per videoklipe)
   Keta lapsaxhinjte , si gjithmone , fjalen e fundit e vendosinj te paren ne titull , dhe pastajne kercejne perpjete majmunet propagandues te shqupit , me kete banan qe ju hodhi lapsi.

   1. Sa shume ju dogji mer militante! Doni te mohoni qe beni dasmat ne anije ushtarake? apo doni te mohoni qe merrni keshtjellat per martesa dhe fejesa(me pare e plakes sigurisht)..Doni te mohoni qe teenderat e makinave 2-3 qind mije euro deri tek kryetaret e bashkive jane bere normal..Doni te mohoni qe perdorni makinat per vellezer e motra dhe kete vend e keni bere bajrakaktarllik! Nuk keni turp..Mbullni gojen militante bodrumesh

    1. Ha ferra ha.. se per ty i prodhon lapsi , cdo minute .
     Buzebardhe si puna jote ka pasur do kete dhe mos na lente zoti pa , ne te ardhmen.

     1. Vallaj bilahi te te thote buzebardhi buzebardh, allah allah:)

      Ju e keni dhe parrulle mor dreq ” Bar do hame, e parimet e Partine se tradhetojme”:)

     2. ti moho me prova nje nga ato qe them, pastaj flasim..Mu Bidrumesh!

 5. Eshte shume me rende ta perdoresh per fushate sesa per videoklipe. Me videoklipet prish konkurrencen mes kengetareve, ndersa me fushaten konkurrencen politike.

 6. @Rama
  Meqe ra llafja, ca bejne keto idiote+shemtira akoma ne qeveri? Idiotesise nuk ke c’i ben po te pakten na ver ndonje derr pidhi si Zajmina e videoklipit.

 7. Po nese ska shkuar per aktivitet partie, per cfare aktiviteti “ushtrie” paska shkuar ne Diber? Se jo per gje, por po te kishte shkaur per pune “ushtrie” do e kishte bere ndonje kronike/lajm topi I Mut Veliut per “arritjet apo modernizimin e ushtrise shqiptare, konkretisht ne Peshkopi”:)

 8. Te lumte moj grua.
  Topalli kur ishte k/parlamenti harxhonte 22000 litra nafte ne vit,edhe tanks te kishte do te tepronin.
  Flisnin qe shoferi i saj e dhiste me gjysem cmimi.
  Sa te jesh nxirri qumeshtin e zi.
  Ja do te ndertohet prap rruga e sterkombit.

 9. putana po dhe ne qofte se i kane marre pse si hetove dhe te shkonin ne burg pse mashtron pse e vjedh kete popull me ke prrallesh ti ju ju ju dhe nje her pse si hetove me te dhena te sakta dhe i coje ne porkurori po flet politikisht mire me Gjungjin por me mua popullin cfar do bejsh pse luan me taksat e mia mo kurdh muti jep pergjegje se nje dite do japesh llogari tani pas 8-vitesh i thua qe i keni perdorur per videoklip po cfare bere 8-vite aty pasi i perdore avjonet tunelet dhe gjithe makinerin ushtarake per droge tani flet brocura jemi ne kohe epidemie pra lufte keshtu thot SKENDERBEU YT .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu