• |
ide | kryesore

Berisha: Rama ka ikur fshehtas të bëjë vaksinën anti-covid në Abu Dabi

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një koment në faqen e tij në Facebook ku thotë se burime nga aeroporti i Rinasit e kanë informuar se këtë të mërkurë kryeministri Edi Rama është nisur me një avion në dispozicion për në Emiratet e Bashkuara Arabe.


Berisha thotë se nuk dihet qëllimi i këtij udhëtimi të fshehtë pikërisht në 1-vjetorin e tërmetit që goditi rëndë vendin tonë, por shton se vaksinimi anticovid mund të jetë arsyeja kryesore e udhëtimit blic sepse sipas tij të enjten Rama do të kthehet sërish në Tiranë.


“Pavarësisht nga arsyeja e këtij udhëtimi blic, unë dënoj me ashpërsinë më të madhe përdorimin nga Edvin Hajduti të avionit në dispozicion në vend të linjave tregtare. Një udhëtim me avion të madh si ky i Edvinit në dispozicion për në Abu Dabi shkon të paktën 200 mijë euro në një kohë kur në spitalet covid vdesin të sëmurë për mungesë oksigjeni” – shkruan Berisha.

Zyrtarisht nga kryeministria nuk ka asnjë reagim për një udhëtim të kryeministrit Rama dhe as një reagim për këtë akuzë të ish-kryeministrit Berisha. Emiratet e Bashkuara Arabe kanë pranuar të vaksinohen me një produkt të prodhuar në Kinë. Kjo vaksinë është marrë edhe nga sheiku i Dubait. ©LAPSI.al

12 Comments

  1. Shkon me carter, per te depozituar floririn e vjedhur, nga thesari i shtetit (paret e korrupsionit, i ka kthyer ne flori, per te mos u gjurmuar, ndryshoi VKM, duke autorizuar vetveten, per cdo blerje-shitje, te rezervave te floririt te shtetit, pra per te vjedhur ligjirisht, ne Tetor 2019).
   A eshte deklaruar ngarkesa e carterit, lista e pasagjereve, intenerari fillestar dhe fundor, kush paguan per carterin, c’eshte ky fluturim ne fshehtesi, pse behet me kaq ugjence?!
   Te gjitha pergjigjet dhe shume te tjera, do te merren pas 25 Prillit.
   Shqiptari s’ta harron poshtersine, shqiptari s’ta fal krimin, shqiptari merrhak ne 7 breza per padrejtesite. Mjerr per kriminelin, bastardin edvin kristaqi & BANDEN RIVDEKJA!

 1. Asnje reagim nga kryeministria thote lapsi,po pse me nje plak te lajthitur qe flet perçart do merret kryeministria?

  1. ti po thua qe nuk eshte e vertete apo po shan Berishen? Berishen shaje sa te duash, por na thuaj qe Edvini nuk i ben keto gabime..!

 2. Shkon me carter, per te depozituar floririn e vjedhur nga Thesari i Shtetit Shqiptar (paret e korrupsionit, i ka kthyer ne flori, per te mos u gjurmuar, ndryshoi me VKM proceduren, duke autorizuar vetveten, per cdo blerje-shitje, te rezervave te floririt te shtetit, papasur nevoje per VKM, pra, per te vjedhur vet ligjirisht, ne Tetor 2019).
  A eshte rregjistruar kodi i fluturimit i ketij carteri fantazem, kujt kompanie i perket ky carter, a eshte deklaruar ngarkesa e carterit, lloji i ngarkeses, lista e pasagjereve, intenerari fillestar dhe fundor, kush paguan per carterin?
  C’eshte ky fluturim ne fshehtesi, pse behet me kaq ugjence?!
  Te gjitha pergjigjet dhe shume te tjera, do te merren pas 25 Prillit.
  Shqiptari s’ta harron poshtersine, shqiptari s’ta fal krimin, shqiptari merrhak ne 7 breza per padrejtesite. Mjerr per kriminelin, bastardin edvin kristaqi & BANDEN RIVDEKJA!

 3. Aman pse ja fusni kote, politikanet tane e kane brenda 5-minutave vacsinen tek shpia skane nevoje te levizin
  cfare ti beshe popullit pa per keto qe thote berisha as qe pine uje, se edhe atij berishes si rama per 5 minutave i vete Lajme se cfare shkruan dikush ne fb edhe nxiri ne gazete

  1. Politikani yt nuk ka vaksinen ke dera..mos ja fut kot. Transporti nuk eshte i mundur tani per tani, per logjistike dhe dokuumentacion!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu