• |
ide | kryesore

Dyshohet se vrau pa dashje shokun/ I riu ndryshon versionin: Elidoni vrau veten

-Instant, Lajme, Të fundit

Ngjarja e rëndë që ndodhi në Bulqizë ka pësuar një sërë ndryshimesh përgjatë ditësh. Në fillim dolën dyshimet se nga pakujdesia, duke gjuajtur me armë gjahu çifte, Klodian Kola plagosi shokun e vet, Elidon Basha. Ky i fundit u paraqit në spitalin e Peshkopisë me shenja jete dhe më pas humbi jetën teksa transferohej për në Tiranë.


Megjithatë, shtetasi Klodian Kola nuk e ka pranuar vrasjen dhe është shprehur para grupit hetimor se Bashën e ka qëlluar një i tretë. Më pas e ka ndërruar versionin e tij duke thënë se 22-vjeçari qëlloi veten.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu