• |
ide | kryesore

​13 mijë e 543 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Që nga fillimi i pandemisë në Kosovë janë prekur me koronavirus 37 mijë e 792 persona, ndërsa 975 kanë humbur jetën.


23 mijë e 274 janë shëruar, kurse numri i rasteve aktive është 13 mijë e 543.


“Numri total i rasteve pozitive është 37.792 raste nga 139.699 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 975 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 584 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 23.274 raste, kurse numri i rasteve aktive është 13.543”, thuhet në njoftim.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu