• |
ide | kryesore

Zyrtarizohet partia “Thurje”/ Shabani: Të largojmë nga parlamenti çdo kriminel që na qeveris

-Instant, Lajme, Të fundit

Deputetja Rudina Hajdari së bashku me drejtuesin e nismës “Thurje”, Endri Shabani kanë bërë një prezantim të partisë së tyre “Thurja”, me një ftesë drejtuar shqiptarëve për bashkëpunim për tu shkëputur përfundimisht nga kjo klasë politike.


Endri Shabani gjatë prezantimit të ideve të kësaj partie ka thënë se ka ardhur koha që t’i kthehet legjitimiteti parlmentit, duke larguar çdo kriminel që na qeveris për të zëvendësuar me pedagogë.


“Çdo kriminel që qeveris sot në parlametnt ta zëvendësojmë me një pedagog të aftë. Që të kemi një parlament që është i mbushur me njerëz të lirë dhe të aftë. Duam ti rikthejmë legjitimitetin parlmentit. Se nuk jemi ne ata që mendojmë se Shqipëria nuk bëhet, ne mendojmë se Shqipëria bëhet nëse bëhen bashkë shqiptarët e ndershëm”,  tha Shabani.

24 Comments

 1. nuk je i pari, e ka thone bojaxhiu, blushi, hafizi..Perse ti duhet te jesh ndryshe nga te tjeret apo sepse ke hajdaren qe i mbajti parlamentin rames!

 2. Keqardhje per pjesmarrjen e Hajdarit tek nisma e re, mund ta kishin shmangur. Rudina na serviret si petagoge e se ardhmes dhe shpreses… qesharake. Niveli i saj eshte folkloriko komik.

 3. Deshtaket e radhes?? Beri patericen e Rames dhe tani na thote se po lufton per ne, d.m.th popullin. Keta jane ca te rinje te pazotet qe te integrohen dhe cajne ne kete vend ku korrupsioni ka kap majat, dhe do ta zgjidhin duke u bere politikane. Potilita eshte karriere dhe keta kane harruar radhen. rudina hyri nga dritarja dhe la jashte radhe njerez qe kishin luftuar dhe milituar per PD. Ndersa ky Shabani eshte kollone e peste. Dikur ka punuar me Kreshnik Spahine, i cili nuk shprehet fare per te kur del ne Open.

 4. Tashmë kanë kaluar 8 vite por të gjithë e mbajnë mend skandalin që ndodhi për 100- vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë. Një nga festimet më të shëmtuara u organizua nga qeveria Berisha me një tortë gjigante, më e madhja e prodhuar ndonjëherë në vend, me një sipërfaqe prej 550 metra katrore dhe me peshë 18 mijë kilogramë. Në ceremoninë e prerjes së tortës, asokohe Kryeministri Berisha bëri vetëm një urim të thjeshtë për shqiptarët dhe më pas i la vendin katrahurës duke ofruar pamje mjaft skandaloze. Torta dhe therja e deshëve nga Sali Berishë si kryeministër dhe Lulzim Basha si kryebashkiak, ishin mënyra më e ulët për të çnderuar festën më të rëndësishme kombëtare dhe për tu tallur me popullin.

  Skenat e turpshme, u transmetuan nga 1200 agjenci lajmesh e rrjetesh sociale në mbarë botën, ndërkohë që krerët e shtetit shqiptar, të mbledhur në darkën zyrtare, shikonin pamjet dhe zbardhnin dhëmbët, duke e konsideruar gallatë.

 5. Me keq ardhje per partin e re hajdari esht pateric e sistemeve majtas e djathtas me par te sqaroi pagesat e shkollimit ne usa jeni te humbur pa filluar me ket llaçk .dhe ky “copy_paste” sufllaqa shkruaj per degen e re te rilindjes se keni sebep o far eshkrdhyer

 6. @ namyti kristaq paniku .Jam dakord 100% me ty shoku ,se siç premtovi verqire veliaj per pese parti kane ngelur dte dy nje qe sapo e the ti thithja dhe tjetra besoj une duhet te jete palle

 7. Sduhet të merrnit mbetjet e këtyre qe janë 30 vjet qe vjedhin këtë popull me vjen keq po nuk jeni ato të fillimit po prap duhet tu jepet një shanc se me keq nuk ka më në politikën shqiptare

 8. Hyri dhe Sorros ketu duket! Me Rudinen qe votonte ligjet e Sulltanit. Gallat fare!

  V e madhe e shtypit T e madhe e shtypit = Vari Trapin.

 9. Mos u merrni me dobicin paemer se eshte i cmendur komplet i ka ngel ora te torta hajde debil hajde ketu flitet per hajdaren ti thu torta

 10. Gjatë 30 vjet demokraci kemi parë shumë partiçka të tilla.Asgjë më të formuar nga njerëz për ngelje qefi ose të dështuar.Por dhe nga shumë që përfituan dhe normalisht smund të ishin më pjese më.Kjo sa për të djathtën.Nga e majta ka qënë si gjithmonë lufta e brylave.Këto nuk kanë ndryshuar strukturën e dy partive kryesore.Tani ka hyrë keq dhe leku dhe Sorosi.Asgjë ska për të ndryshuar.Ashtu siç erdhën nga hiçi ashtu do përfundojnë.Partiçka!!!Ju kujtoj si përfundoi Aleanca Demokratike që u formua nga intelektualë të mirëfilltë.I shërbyen Ps dhe ku janë??Një pjesë u kthyen duke kërkuar falje të tjerët sdihet ku janë.Kështu do përfundojnë dhe këto të tjerat.

 11. Rudina është vajza e Azemit që u sakrifikua për demokracinë, themelues i pd, ka kulturë tolerante amerikane dhe të bëhet depute dhe kryetare parlamenti, për ti kthyer sadopak dinjitetin dhe të ikin komunistët njëherëemirë nga politika.

  1. Do me thene ti i ben propagande Hajdares per te mbajtur akoma komunistet ne pushtet? Jakdarja, & Co jane bishtrat e Rames dhe rraces se vet qe duan ti heqin PD votat e njerezve dhe ti hedhin ne plehra, sikurse beri me Bojaxhiun dhe me Blushin.. Paralajmeroj lexuesit qe rraca jote do shtohet sepse PS do shtyje bodrumsit te komentojne ne kete blog pro hajdares qe keto vota te kundershtuesve te PS te rriten per hajdaten dhe keta idiotet parazite

 12. Kisha nje pyetje te thjeshte; ku i gjeti leket e shkollimit Rudina, po leket per tu droguar, po leket me miliona qe len i vllai ne poker, po makinat e shtrnjta te vllait, mbasi i mbaroi te gjitha sherbimer, Rames , do ti bej dhe sherbimin e fundit , qe mendon rama (se me krijimin e thurjeve, patozeve, xhozeve qe del ne tv vetem kur rama eshte ne telashe, dhe atij lalucit qe flet gegnishte, ) bravo ju plerat jeni vertet e ardhmja e leshit

 13. O-te dhjevsha mu ne kulturen tolerante te -rudines-o idiot ti nuk e paske trurin ne rregull .Ajo bashkepunoi me -komunistet-duke mos lene mandatin ,ti ja fut qorrazi qe te zhduki komunistet nga parlamenti .Shkeli me dy kembet idealet e te atit se ngjau nga -lopa-.Rudina eshte nje injorante qe nuk ka mesuar akoma te flase ,ti pret qe ajo te behet nje idere e nje partie .Keto mbai mend ;qe do jene flluska sapuni qe do zhduken sapo te zbardhe dielli .Do kene fatin e -topes-ngjeles,bojaxhiut,etj.

 14. rudina hajna eshte bija e nje komunisti dhe spiuni qe u vra per pazare te pista mjaf mo o budallenj mew keto budallaliqe e bijya e i biri rudina kerkon pushtet dhe i zgjati kohen regjimit nje partiak te rilindjes

 15. rudina hajna eshte bija e nje komunisti dhe spiuni qe u vra per pazare te pista mjaf mo o budallenj mew keto budallaliqe e bijya e i biri rudina kerkon pushtet dhe i zgjati kohen regjimit nje partiak te rilindjes

  1. harrove te thuaj bija e nje “gjykatese” nga me te korruptuarat, me 6 muaj kurs , qe gjithe keto vite ropi varfanjaket me vendime gjykate. Moter e nje drogaxhiu dhe personi te trashe e sherrxhi qe rrihte policet ne emer te babait bashibozuk

 16. Fakti qe keni marre Hajdarin aty nje injorante sic ishte babai I saj tregon qe do shkoni per lesh edhe ju.

  E keqja e ketij vendi eshte Rama dhe banda e tij, forcat duhen bashkuar per te mundur kete te keqe te ketij vendi.

  Cdo gje apo parti tjeter kerkon ti sherbej vetem atij.

  Patozi,Topalli apo ju te thurjes jeni vetem pjella te Rames e Veliajt, prandaj mos harxhoni ket frymen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu