• |
ide | kryesore

Kthimi i buxhetit të 2021 në Kuvend, çfarë argumentash jep Ilir Meta

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend projektligjin për buxhetin e vitit 2021.

Sipas Presidentit, është një draft jo realist dhe që nuk mbështet parashikimet e rritjes ekonomike.


Thelbi i kundërshtimit të Ilir Metës për buxhetin është se ky draft nuk parashikon fondet e nevojshme për të përballuar krizën e pandemisë. Gjithashtu, ky buxhet nuk mbështet bizneset apo individët që kanë humbur vendet e punës për shkak të Covid-19.

Meta gjithashtu kapet me faktin se sipas tij, qeveria nuk ka një plan të qartë për të ulur nivelin e borxhit publik. Sipas Presidentit, buxheti në këtë formë paraqet një rrezik të madh për ekonominë e vendit.

Ndër të tjera, Meta shigjeton buxhetin duke thënë se Partneriteti Publik Privat dhe Korporata e Investimeve sjellin rreziqe fiskale për ekonominë e vendit. ©Lapsi.al 

3 Comments

  1. koqi,
    nenen se kam me, jame me loqe aktive dhe po desherove jame gati te ta provoj tek pickat e familjes tende ose ne mungese ne bythen tende. Te siguroj se do te mbeteni te kenaqur. Nndersa Monika e di qe ka pidh te silikonuar.
    Te fala familjes!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu