• |
ide | kryesore

Video/ Klopp mund Mourinho dhe i merr vendin e parë: vendosi Firmino në të 90′

-Instant, Sport, Video

Premier League ka tashmë një kryesues të vetëm dhe është Liverpool. Falë një goditje me kokë të Firmino në minutën e 90′, Liverpool mposhti 2-1 Tottenham e fluturoi në vendin e parë në kampionat, i vetëm, duke lënë vetëm zhgënjim për Mourinhon. Vendimtar goli i brazilianit në fundit të ndeshjes, pas të majtës së Salah të devijuar nga Alderweireld (26′) e golin me kundërsulm të Son (33′).
28 pikë për të besuarit e Klopp që shkëputen në përplasjen direkte me Spurs, ndërsa në ndeshjet e tjera rrëzohet Leicester, i mundur 2-0 në shtëpi nga Everton, që merr maksimumin me golat e Richarlison e Holgate. Arsenal e Southampton barazojnë 1-1, ndërsa rezultatin më spektakolar e arrin Leeds i Bielsas, që shkatërron 5-2 Newcastle.

ENGLAND – PREMIER LEAGUE
Arsenal 1 – 1 Southampton
Leeds United 5 – 2 Newcastle United
Leicester City 0 – 2 Everton
Fulham 0 – 0 Brighton & Hove Albion
Liverpool 2 – 1 Tottenham Hotspur
West Ham United 1 – 1 Crystal Palace

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.