• |
ide | kryesore

Gjysma e Tiranës pa drita/ OSHEE zbulon çfarë ka ndodhur

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gjysma e Tiranës është në errësirë prej më shumë se një ore. OSSHE sqaroi se shkak është bërë stakimi i transformatorit nr 3, duke nxjerrë jashtë pune 9 fidera.

“Në oren 21:39 N/St Rajonal 220 kV i OST është stakuar Transformatori nr 3 te fuqisë, duke nxjerrë jashtë pune 9 fidera që prekin zona të ndryshme si: Rr Siri Kodra, Bajram Curri, Frigoriferi, Rr Mine Peza, Ferit Xhajko, Gjon Buzuku, Ibrahim Buzhiqi, 5 Maji, Medreseja, Allias, Rr e Dibrës, Televizionet brenda territorit të ish-Kinstudios, Lapraka, etj.


Nga punonjesit e OSSH po meren masa per rikonfigurimin e skemave duke bere te mundur furnizimin përmes unazave me rrjetin e Nst Tiranë. Aktualisht, është rikthyer energjia elektrike për pjesën kryesore të zonave” – thuhet në njoftim. ©LAPSI.al

3 Comments

  1. në Tiranë u instalua një ethe trumpiste, që natyrisht nuk vinte nga baza e PD-së, e cila si forcë politike ishte konservatore dhe pro-perëndimore, por nga vulgu i porositur i qarqeve Berisha- Meta, që mbollën një stinë urrejtjeje dhe fake news-i.

    Pikërisht në atë kohë doli lajmi i rremë i kontenierëve me mbetje toksike nga Italia.

    Nisi të implementohet në media dhe në rrjete sociale një klimë gjoja “anti-establishment”, por që mbronte establishmentin më të madh e më jetëgjatë të Shqipërisë, siç ishte ai i Sali Berishës dhe i Ilir Metës.

    Lulzim Basha, siç dihet, pagoi me para që vinte nga kanale ruse lobimin tek Ted Cruz, një nga senatorët që përkrahu pushtimin e Capitol Hill-it dy ditë më parë, për të dalë në foton e famshme me Donald Trump Cfare portali per mend rruge qe dritat nuk kane ikur Siri kodra etj,ca shpellkare ju Shane klikime

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.