• |
ide | kryesore

Kryemadhi godet Naçon dhe Kokën: Udhë e mbarë! Inceneratorët kanë nevojë për…

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka folur në lidhje me largimet e disa figurave të partisë së saj. Pas deputetit Lefter Koka, PS-së iu bashkuan edhe Nasip Naço dhe Gledion Rehovica. Ajo la të kuptohet se ta nuk kanë ikur vetë, por i kanë larguar nga LSI.


“Nuk ka gardë të vjetër e të re në LSI, ka themelues, kontribuues, anëtar partie, netëork siç e quan brezi i ri. Nuk e di se ku doni të dilni. Asnjëri nga ne nuk është i përjetshëm në LSI, ashtu sikurse është i domosdoshëm në LSI. Nuk ikin duke përplasur derën, asnjë njeri që bën tam tam sikur i ka bërë dëm LSI-së, por duhet të shikojë veten pse LSI nuk e do më” – tha Kryemadhi në emisionin “5 pyetje nga Babaramo”.


Më pas kryetarja ishte mjaft e ashpër duke u kujtuar dhe bizneset personale dhe madje edhe inceneratorët për të cilët u akuzua Lefter Koka gjatë kohës që ishte ministër i mjedisit.

“LSI nuk e mban peng një njeri qoftë edhe për të paguar haraçet e familjes së tij apo kreditë e bizneseve të tjera. Ka mbaruar historia ku mundi i LSI-së të shkojë në bizneset personale. Nuk ka më njerëz që mendojnë për të ardhmen e tyre. Kush nuk e pëlqen, udhë e mbarë. Inceneratorët kanë nevojë për lëndë të parë” – tha Kryemadhi.

Ajo tha se në sondazhet e kryera LSI merr 34 mandate deputetësh në zgjedhjet e 25 prillit. ©LAPSI.al

6 Comments

 1. Po pse ti ça bere me brisiden e tatimeve? Po me ish kryetarin e Ps ne librazhd? Thjesht po kembeni kurvat moj murgesh . Ky eshte fenomeni me i turpshem nga ana e juaj sepse tregon qe ju njerezit i trajtoni si dele si plaçk pa ndergjefje . Ptuuuuuuuuuuuuuuu…ju qifsha ropt mare e prape te gjitheve .

 2. O MILET MOS I BESONI KETYRE , MOS I VOTONI , ABSTENOJINI .
  VOTONI PARTITE E VOGLA QE JANE ME LISTA TE HAPURA POR KURRSESI KETO KURVA 30 VJEÇARE

 3. I paemer 10:57 !Ke te votojme,rudina hashashin,te cilen e mori Taulant Bega ne elbasan per te marre ndonje vote te djathte ?Jozefina Perzhelesh per jashta,diplonacine parlamentare ,e cila ka nje objektiv,sulm personal ndaj Bashes,asgje me ramen?Ke te votojme Muslim Murrizin,bure me ze femre,qe luan per hesap te rames,apo mikun e ngushte te Mero Bazes,Astrit Patozin,icili ka parti minibuz ?
  Ti thua mos votoni Ps dhe votoni NISMEN Thurje,te endri Shabanit,investimi i erjon Velise ?Mbase ke te drejte kete te fundit?
  E mori Veliaj nga Londra e solli ne Tirane,njesoj si dikur kur Rama mori Veliajn dhe sulmonte Fatos Nanon !
  Ka vetem nje menyre per te ndryshuar situaten,per te larguar Edi Ramen ?!
  Ka nje menyre votimi kesaj radhe,vetem nje :
  VOTONI PARTINE DEMOKRATIKE DHE ALEATET NE LISTEN E SAJ !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu