• |
ide | kryesore

Rama: Kontrata me Pfizer për vaksinat është sekret, nuk do bëhet publike

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në një konferencë për mediat, Edi Rama foli ndër të tjera edhe për publikimin e mundshëm të kontratës me Pfizer, në lidhje me vaksinat e ardhura në Shqipëri.


Rama tha se kontrata me Pfizer nuk bëhet publike, pasi është e mbrojtur nga sekreti tregtar.


“Kontrata me Pfizer është sekret, sipas klauzolës së sekretit tregtar. Nëse një vend në BE e bën publike, do e bëjmë edhe ne. Thashë se do publikoj kontratën sepse kisha dëshirë. E kam të qartë se partia juaj do fillojë një këngë për këtë pjesë”, u shpreh Rama në konferencën për mediat ‘Ekonomia në fokus’.

5 Comments

 1. Eshte sekrete sepse ligji nuk lejon qe kompania e vaksinave (Pfizer apo Moderna etj) te mbahet pergjegjese per efektet e demshme anesore apo vdekjet prej vaksinave te tyre … Mashtruesa !!

 2. KM-ja , po i ben nje sherbim te madh publikut, sepse duke e mbajtur sekret marrveshjen dhe

  vendin e origjines e menyren e transportit po shton dyshimet mbi perdorimin e asaj vaksine

  dhe njerzit do te hezitojne ta bejne ate, sic kane hezituar per Check-up e Vilma Nushit.

  Ky eshte nje grip si te gjithe te tjeret pavaresisht propagandes qe po i behet per aresyet

  qe i dine ata qe po e bejne. Shumica e njerzve as nuk kane ndonje te aferm me kovid, as ne komshi

  as ne pune,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu