• |
ide | kryesore

Joe Biden betohet sot si presidenti i 46-të i Amerikës

-Instant, Lajme, Planet

Duke nisur nga sot SHBA do të kenë një president të ri. Joe Biden betohet këtë të mërkurë si president i 46 i amerikanëve. Sikundër prej ditësh Uashingtoni dhe të gjitha shtetet amerikane janë nën masa të forta sigurie.


Ceremonia e betimit e presidentit Joe Biden dhe zv/presidentes Kamala Harris do të jetë një maratonë që përfshin jo vetëm anën zyrtare të protokollit, por edhe anën festive me artistë të njohur pjesëmarrës.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu