• |
ide | kryesore

Rama s’di të justifikohet për 21 Janarin/ Krahason sistemin e drejtësisë me pallatet pas tërmetit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ndërsa është justifikuar për premtimet e pambajtura të të bërit drejtësi për 21 Janarin, Edi Rama i ftoi familjarët e të vrarëve në kryeministri, ta shohin në disa këndvështrime humbjen e të dashurve të tyre. Për t’i bindur se transformimi i drejtësisë vazhdon, Rama përdori një krahasim për sistemin e drejtesisë që nuk e kishte bërë ndonjëherë, atë me pallatet që po ndërton në zonat e prekura nga tërmeti.


“Sic janë aty kantieret e ndërtesave të projektit të rindërtimit të pas tërmetit, ku më parë aty ishin këneta, por sot ka terrene të konsoliduara infrastrukturë të konsoliduar, themele të ngritura dhe kate që ngrihen njëri pas tjetrës, kështu është edhe sot drejtësia” tha Rama që tashmë prej vitesh përsërit premtime boshe për drejtësinë e të vrarëve në 21 Janar.


6 Comments

 1. Masakra e 2 Prillit 1991 ne Shkoder, me minister rendi MOZ CIGAREN? la 4 te vrare!
  Nuk harrojme lehte!
  Baatardet bolahevike te kristaweve dhe mozëve nuk mund ta tjetersojne historine, edhe pse u hedhin pluhur here pas here

 2. o laps me maje te thyer
  harove qe Saliu zhduku dicun e te dhenave ne km. harove qe deri die skishte gjykata edhe spak. harove se vendimet i mere gjykata edhe jo km
  me nje fjale shkrim per disa militant qe punojn tek qime peka edge ketu tek andi spurshjaku

  1. O Agron qe Rama bythen ta shpon: Fillimisht meso te shkruash o fshatar rilindje se fjalia fillohet me shkronje te madhe e kur mbaron fjalia vihet pike. Sa per shqetesimin tend per te mbrojtur Ramen, 8 vjet iken per te bere “drejtesi” per kete pune, edhe sa 8-vjecar do presim?

   Ai i coi njerzit te vriteshin per bllokun e Ilir Metes, dhe per te ardhur ne pushtet nga kjo vrasje, erdhi bashke me Ilir Meten ne pushtet. Pastaj e beri dhe president….. Cfare i thua kesaj?
   Dhe ti mendon se do kete drejtesi?

   Dhe se fundi, Ramazani jot e di se nuk ka cfare ben me shume sepse, nese ka njeri qe duhet te futet ne burg per kete pune, ai eshte Rama i pari. Prandaj, lau nje cike mut me shurre duke i shpallur deshmore partie.

   Ate qe e vrau e beri Kryetar Rilindje ne mat, ja dha shperblimin. Ne USA para dy javesh u vrane 4 vete ne Capitol, identik per te njejtin skenar si ne shqiperi por Amerika nuk i shpalli “deshmore”.

   1. Une jam Agron ta fus kallcuk edhe ta nxejere bidon, une e kam per turp lapsin ta filloj me te madhe, se eshte i thyer, e dyta fshatare mund te jeme , edhe ja u kam thene une jetoj mbi 2000 km larg nga Shqiperia edhe sme bene pershtypje kush fiton, rendesi ka qe kjo PD eshte turpi shqiptareve, Na myti kokcepi spo flasim per vitin 1991, o bole, por per 21 janarin qe minister i brendshem ishte Basha edhe kryeminister Sala,
    Ne kohen qe u kerkua drejtesi, gjykata e Sales me pafytersi i nxori keta te *pafajshem* nje soj si kokqypi Iliri qe me ze edhe figure, Sot kemi gjykate ngritur edhe kjo mund te japi ate vendim qe duhet te jete e drejte per te dyja krahet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu