• |
ide | kryesore

Ekspertët britanikë: Shumë herët për të pretenduar që varianti i ri i koronavirusit është më vdekjeprurës

-Instant, Lajme, Planet

Ekspertët britanikë të shëndetit në Mbretërinë e Bashkuar kanë thënë se është ende herët për të folur për vdekshmëri më të lartë nga varianti i ri i koronavirusit. Kjo deklaratë erdhi pasi rrjeti BBC, në një konferencë për shtyp të  kryeministrit britanik, Boris Johnson, citoi atë të thoshte se kishte prova të hershme se varianti i ri, i identifikuar së pari në Londër dhe në jug-lindje,mund të jetë më vdekjeprurës.


Drejtoresha mjekësore e Shëndetit Publik të Anglisë, Yvonne Doyle, thotë se ende nuk është “absolutisht e qartë”, që varianti i ri shkaktoi më shumë vdekje.


“Ka disa prova, por është provë shumë e hershme. Është numër i vogël i rasteve dhe është shumë herët të thuhet se kjo do të ndodhë në të vërtetë”, tha ajo për BBC.

 

1 Comment

  1. duke analizuar rrjellen e zhvillimeve,shoh se ne kete bote ka njerez qe me mendime fjal dhe vepra ,pretendojn ,te sfidojne ,Zotin e gjithesis,kjo ska ndollur nuk po ndoll dhe kurr sdo te ndoll ,sepse krijimi ,I TE MALLIT ZOT,ESHTE I MIRKRIJUAR QE TE,MOS KET SFIDUES PO TE SFIDOHEN ,SUKSESET JA KA LEN VETES DHE DESHIRAT NA I KALEN NE,SUKSESI YNE NUK ARRIHET NDRYSHE VETEM SE SIPAS VULLNETIT TIJE,DUAN TE NDRYSHOJN KODIN GJENETIK TE GJALLESAVE,,KET NUK KAN SHANCE TJA ARRIN ,JA CFAR THOT NJE HADITH PROFETIK ,PER TRUPIN E NJERIUT TREGOHET NE NE TRUP KA MBI 300MELEK [ENGJEJ QE KUJDESEN PER TE MBAJTUR CDO PJES TE TRUPIT NE FUNKSION],KURANI ESHTE SHERIM PER NJERIUN ,SHKENCERISHT PO TE LEXOSH KURAN ME ZE TE LARTE VALET E ZERIT AKTIVIZOJN QELIZAT,PER TE LUFTUAR SEMUNDJET,,,AJETI KURANORE,AI QE KERKON ALLAHUN ALLAHU ,DO TI MJAFTOJN ATIJE,,,KAN SHPETUAR ATO QE KAN BESUAR,,,SHKURT PASTERT MIRE SIGURTE KUSH BESON ,NE ZOT VEPRON SIPAS ULLZIMIT TIJE ESHTE I MBROJTUR NGJA CDO EKEQE DHE KURTH DJALLZOR NUK KAN PSE SHQETSOHEN KUNDER ASNJE ZHVILLIMI, SEPSE I MALLI ZOT ESHTE GARANT,NE MBROJTJEN E TYRE,HADITH PROFETIK,HABITEM ME BESIMTARET CDO GJE QE TI NDOLLIN ESHTE HAJR PER TO,NESE I NDOLL NDONJE E MIR FALNDEROJN ALLAHUN E ZOTI UA SHTON ATO ,NESE U NDOLL NDONJE E KEQE DUROJN DHE DURIMIN JUA KOMPESON ME TE MIRA NE DY BOTET,NDERSA MJER PER MOSBESIMTARET,NESE SPENDOHEN ,U JAPIN NJERZVE HAKUN NUK KTHEHEN NE RRUG TE DREJT,,PER TO I MALLI ZOT KA GARANTUAR NDESHKIM NE DY BOTET,,ALLAHU E KA PLOTSUAR MESHIREN E TIJE MBI NE ME KRIJIM DHE ULLZIM ,JAN NJERZIT ATO QE VEPROJN SI DUAN DHE SHPERBLEHEN OSE NDESHKOHEN SIPAS PERCAKTIMIT ZOTIT,KUJT SI PELQEN NDESHKIMI TE MALLIT ZOT NE DY BOTET LE TE LEXOJNE ULLZIMIN E TIJE QE TE MOS ZHGENJEHET

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu