• |
ide | kryesore

Covid i merr jetën kolonelit shqiptar, Agim Sulaj

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kolonel Agim Sulaj, pedagogu i shkëlqyer i Akademisë së Forcave të Armatosura ka humbur sot betejën me COVID-19. Për ndarjen nga jeta të kolonelit ka reaguar edhe ministrja e Jashtme Olta Xhaçka. Në një postim në Facebook ajo shkruan se Sulaj ishte një prej pedagogëve më të vjetër dhe më të vlerësuar të Akademisë së Forcave të Armatosura.


Ndërkohë së fundmi ka reaguar edhe Presidenti Meta i cili shkruan: Trishtues lajmi për ndarjen nga jeta të Kolonel Prof.As. Agim Sulaj, një prej pedagogëve më të vlerësuar për përgatitjen me profesionalizëm të shumë brezave ushtarakësh. Forcat e Armatosura dhe bota akademike shqiptare humbën një nga intelektualët më të spikatur. Ngushëllimet më të sinqerta familjes, të afërmve, kolegëve dhe nxënësve të tij!


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu