• |
ide | kryesore

Bombula e gazit shpërthen në shkollën 9-vjeçare në Shkodër

-Instant, Lajme, Të fundit

Një bombul gazi ka shpërthyer ditën e sotme në një shkollë 9-vjeçare në Shkodër, duke u bërë burim rreziku për jetën e nxënësve dhe të mësuesve.


Mësohet se prej shpërthimit të ndodhur në shkollën “Ndre Mjeda” nuk ka pasur të lënduar.


Ngjarja ka ndodhur në kohën që nxënësit kishin pushimin mes turneve dhe nuk ka pasur pasoja.

Raportohet se për ngrohje nuk përdoret energjia elektrike, dhe për shkak të faturës së lartë përdoret ngrohja me gaz.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu