• |
ide | kryesore

Pas Nasip Naços, Rama ‘blen’ edhe disa të rinj të LSI-së në Berat: Është bërë shtëpia e kushërinjve

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

100 të rinj anëtar të Lëvizjes Socialiste për Integrim në Berat, kanë marrë sot teserat e anëtarësisë në Partinë Socialiste. Ata kanë lajmëruar shkëputjen nga LSI dhe kalimin në PS.


Sipas të rinjve, LSI-ja përfaqëson një rreth të ngushtë interesash familjare. “Me LSI nuk na lidh më asgjë, përfaqëson një rreth të ngushtë interesash familjare. LSI thotë “Shqipëria është shtëpia juaj”, ndërsa LSI vetë është shtëpia e kushërinjve”, janë shprehur ata.


Edhe më herët nga kjo forcë politike, kryesiosht në Qarkun e Beratit, ka pasur rrjedhje të rëndësishme. Ka qenë fillimisht ish-ministri Nasip Naço ai që deklaroi kalimin te PS. Më pas kështu veproi dhe ish-deputeti Gledion Rehovica.

Në Gjeroven të Beratit pak ditë më parë, dega e LSI u shkri pasi të 140 anëtarët deklaruan kalimin “në bllok” te LSI-ja.

14 Comments

 1. ME KETE POPULL QE KTHEN BYTHEN PA PIKE TURPI NUK BEHET SHQIPERIA .
  MERR KURVA NGA NJE KRAH E ÇOJI NE KRAHUN TJETER E ANASJELLTAS , KY QUHET DEMOKRATIZIM KURVASH . SHQIPTAR TE KAM DHJER NUK TE KUPTOVA ASNJEHERE

 2. Keta jane llum komplet. Kush ka pat rastin te shofi nje mbledhje humoristike kalamajsh, ne Jale te pergatitur per te marr pushtetin. Lebetitesh kur shikon pritshmerite qe kane per veten, analfabet serioz, qe projektohen per drejtora. Vetem po me zhgenjejne ne nje pike. Mendoja se ishin pak me shume fanatike dhe sdo e tradhtonin LSI ne.

 3. Ik ore punoni mos u beni bythlepiresa si prinderit tuaj
  Cfar muti do u jap ps karin e edvina kristaqiiiiiiii spiunit

 4. Ne te gjithe boten i bleva spiunet me leke, vetem ne Shqiperi i bleva gratis. Nje Gjerman Lufte i madh ama.

  Shqiptaret blihen dhe pa leke e jo me me leke.

  Me paret e droges do ti bleje te gjithe qe jane ne shitje por ne fund Shqiperia do ta kete ne BYTHE 🙂

 5. E kujt i plasi kari per kete lloj lajmesh o Lapsi, njesoj si ato lajmet ne kohen e Dulles kur thonin qe te rinjte dhe te rejat po vjelin ullinj

 6. Turp! Ne rradhe te pare per Ramen dhe Rilindjen qe stimulon keto akte te turpshme depersonalizimi te te rinjve, shitjen e dinjitetit pas ndonje perfitimi (qe do rezultoje genjeshyer,) Keta qe kalojne nga njera parti tek tjetra per te perfituar eshte gjynaf ti quash popull i quteteruar, ata mund ti quash turme ,bageti ne tregun e fshatit.Ky vend eshte i mare fund.

 7. I pa emer 15:06
  Ç’ lind nga macja minj do haje.
  Keta jane pasardhësit e njeriut të ri
  Që krijoi partia.
  Gruaja spiunonte burrin kunata kunatin nusja vjrrrin .Mos kur me çfarë ju bëjnë të tjerët.
  Pashe në tv ata te140 trimat e katundit me ato fytyra të pervuajtura, lolot e nasipnacos
  Që nuk ka bërë ndonjë pazar pa leverdi për vete ,e shumta ndonjë 50mije leksh do marrin .
  Nasipi deputet keta prape lopçare.

 8. E mbushet -PS-ne o -Mavi
  me gjak te -qelbur-te ri
  me njerez te pjerdhur dhe hundace
  me bij bushtrash komuniste dhe rrugace

  por nje gje duhet te mendoni
  se nga -rraca-tuaj jane keta qe shikoni
  dhe mendjen shume mos e vrisni
  se per leke dhe pushtet ju bythen shisni.

 9. Kjo eshte rinia shqiptare qe nuk I nxjerr duart nga xhepat per te punuar por per te vjedhur si shefi I tyre. Mjere Shqiperia e mjere familja per keto mostra.

 10. Po kujt I plas k. . pse kshu do fitosh ti mer ca andej e ca ketej sikur Jane bageti. Po cfare ke bere ne keto 8 vjet? , pervec se vrasjen e shpreses, vjedhje, droges e korrupsionit te papare, asgje ske bere per popullin, shite detin, na percave me Kosoven, na largove nga Europa, tani mburresh se me presion se I heq nga puna, po dhunon dinjitetin e atyre njerezve . Mbaje mend asnje vote nuk te japin ata ti se po ka njerez qe urrejne partine tende Jane LSI-stat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu