• |
ide | kryesore

Icardi i bën “like” festës së juventinëve, Wanda i tërbon edhe më keq interistët

-Instant, Sport

Është e qartë për të gjithë se Mauro Icardi dhe Inter nuk e kanë lënë njëri-tjetrin në marrëdhëniet më idilike. Pjesëmarrja në gëzimin e Juventusit pas kalimit të raundit në ndeshjen e mbrëmshme kundër zikaltërve nuk është, megjithatë, një gjest që i kënaq ish-tifozët e tij. Sulmuesi argjentinas, tani tek Paris Saint-Germain, vendosi një “Like” në Instagram në disa postime nga lojtarët e Juventusit që portretizojnë festën në dhomën e zhveshjes së Allianz Stadium.


Pikërisht në një ndeshje në të cilën skuadra e Antonio Conte ishte e dënuar të thyente murin mbrojtës të Juventusit, specialisti i çështjes rrotullon thikën në plagë, sikur ti kujtonte të gjithëve se ai, atë punë kundër Juventusit, dinte të bënte gjithnjë. Pas Sampdorias dhe Fiorentinës, kampionët italianë janë në fakt viktima e preferuar e Icardit, 8 gola në 14 përplasje. Tre i kishte shënuar me fanellën e Sampdorias, 5 të tjerët duke bërë ekzaltuar të njëjtët tifozë, të cilët tani po e sulmojnë përmes mediave sociale. Përkundrazi, dje Lautaro Martinez dhe Romelu Lukaku nuk ishin në gjendje të bënin diferencën. Për belgun, në veçanti, Juventusi është me të vërtetë një tabu: 5 paraqitje (një me Manchester United), pa gola dhe tre humbje, me vetëm fitoren e janarit në kampionat për të ëmbëlsuar një rezultat negativ. Icardi, duke u tallur, nënvizoi indirekt këtë aspekt.


WANDA BARDHEZI
E në ditën bardh e zi, si për të hequr edhe një guralecë tjetër nga këpucët kundër Interit, nuk e humbi rastin t’i shtohet edhe zonja Icardi, Wanda Nara, e cila është gjithashtu menaxherja e sulmuesit. Në një postim të publikuar në Instagram, në fakt, Wanda është portretizuar me një pamje krejt të zezë në mes të një peisazhi me dëborë. Titulli, të cilin mund ta përcaktojë edhe rastësor, thotë: “Sot gjithcka e bardhë dhe unë e zezë”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu