• |
ide | kryesore

Fenomeni i shantazhimit në rrjetet sociale, prangoset një 24-vjeçar në Tiranë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një 24-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi ishte shpallur në kërkim për shantazh ndaj të vajze.


Burime zyrtare bënë me dije se pas hekurave përfundoi shtetasi me inicialet K. K. 24-vjeçari, ishte shpallur në kërkim për veprën penale “Shtrëngimi me anë të kanosjes ose dhunës për dhënien e pasurisë”, pasi nëpërmjet rrjeteve sociale ka kanosur një shtetase, duke e shtrënguar për dhënie pasurie.


“Në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre përpara përgjegjësisë penale, specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 2 bënë kapjen dhe ndalimin e shtetasit K. K., 24 vjeç, i shpallur në kërkim për veprën penale “Shtrëngimi me anë të kanosjes ose dhunës për dhënien e pasurisë”, pasi nëpërmjet rrjeteve sociale ka kanosur një shtetase, duke e shtrënguar për dhënie pasurie.”, thuhet në njoftimin e policisë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu