• |
ide | kryesore

Rama reagon pas denoncimit të dy motrave: Asnjë e vërtetë në atë deklaratë dhimbje dhe partie

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Edi Rama ka reaguar në lidhje me denoncimin që bënë dje me zë dhe figurë të dy motrave që kishin humbur babain e tyre në Infektiv.


Lexo më tej: Videoja rrëqethëse/ “Babain se prekën me dorë deri sa vdiq. Mos i sillni më kurrë në Infektiv prindërit tuaj” 


Në një deklaratë para mediave, kreu i qeverisë theksoi se nuk kishte asnjë të vërtetë në atë deklaratë dhimbje dhe partie.

Sipas motrave, mbesat e ish-deputetit të PD-së, Vili Minarolli, babait të tyre, Rifat Lalo, nuk iu dha shërbim në spitalin Infektiv, ndërsa deklaruan se ai qëndroi në karrige për disa orë dhe më pas ndërroi jetë.

Po flasim për dy raste të ndryshme. Zonja nuk kishte kartën e identitetit me vete, njerëzve iu dha informacion gjysmak si ato dy zonjat që qanë për humbjen e babait te spitali. QSUT e tha se çfarë kishte ndodhur se nuk kishte asnjë të vërtetë në atë deklaratë dhimbje dhe partie. Rastet e abuzuesve dhe batakcinje si rasti që vuri prapa hekurave 4 bluza të bardha që mos qofshin fare. Këto njollosin bluzat e bardha. Të gozhdohen nga balta. Me respekt për njerëzit që kanë dhimbje, mos i ndodhtë kujt. I kuptoj se nga dhimbja çdo gjë ia faturojnë mjekëve.”, tha Rama.


15 Comments

 1. Aman mos na hap barkun se e dime mire qe kush hyn atje gjithmone e me ralle del me kembet e veta, e qe ilacet e mira i shesin, qe analizat e skanerat nuk i bejne ose nuk i bejne sa here eshte e nevojshme, etj.
  Thjesht shpall karantinen totale, se ne kushtet primitive qe kemi ne vetem zgidhjet primitive funksionojne.

  1. Kuptohet zelli i madh per te identifikuar veten si shpetimtar i popullit, si hero. Le te vazhdoje me kete hipokrizi, dem vetes i ben dhe jo nder.

   Por ajo qe me preku jashtezakonisht shume eshte deklarata skandaloze per vaksinim te te moshuarve qe jane “personalitete”???!!! Kjo ishte nje zgjidhje e vendosur nga komisioni teknik ? Sigurisht qe jo. Kjo eshte nje tjeter nderhyrje abuzive dhe selektive nga Kryeministri. Ne menyre qe te deformoje edhe vaksinimin. Kjo nuk eshte pare e degjuar. Ne asnje vend ne bote, as ne Kine apo Rusi. Mosha eshte kriter kryesor per shkak se te moshuarit kane imunitet me te ulet.

   Por ti ndash ne baze te te qenurit ose jo personalitet??? Te gjithe prinderit tane jane personalitete mor zoteri. Turp te vije me kete menxyre te radhes. Dikush ti beje thirrje prokurorise e te hetoje. Ky eshte nje tregues i qarte qe vaksinat do ti perdore per fushate politike.

  1. je gabim. Fajin e ka Saliu gjithmone, se e di ky qe po i permnede Saliuni zien gjaku leberve krenare per luften nacional clirimtare

 2. O kryeminister. Nuk del askush ne tv per halle partije, kur i ka pllakosur vdekja ne shtepi. Mos mendo se te gjithe jane militante idiote si ata te partise tende qe te falin dite nga ditet e tyre. Dhe, duhet te thuash ate qe eshte e verteta. Shqiperia ka kaq pak personel shendetesor, saqe mjeket dhe infermieret e kane te pamundur t”iu sherbejne te gjitheve. Pse perfitonte Tirja? Sepse kjo shendetsia falas qe premtove me buje dhe tamtame, beri qe mjeket e infermieret e afte te ikin nga Shqiperia dhe personeli shendetesor i gjithe Shqiperise, nuk mjafton as per nje qytet si Durresi. Ty gjithmone ta kane fajin te tjeret, por e vetmja gje te cilen je i afte te besh, jane zhgarravinat dhe lyerjet me boje, me tej nuk shkon kapaciteti yt. Ama ke nje cilesi tjeter per te cilen askush nuk mund te ta haje hakun. Je nder te rrallet hajdute dy metroshe dhe vjedhjen e buxhetit te shtetit, ne krahasim me politikanet e tjere, e ke ne progresion gjeometrik per cdo cm gjatesi me teper qe ke. Ti duhet te kalosh jeten e trete ne shtepi pa qera, pasi te te jene konfiskuar te gjitha ato qe ke pervetesuar me ndihmen e nje grupi te vogel njerezish, nga buxheti i shtetit. Je nder ata njerez qe duhen mallkuar njelloj si ti yt shpirteror Hoxha.

 3. Kjo qe thua ti eshte e rende,eshte njelloj si i zeri i Babales qe ti e regjistrove e cove e analizua dhe e more pergjigjen nga laboratori prestigjoz i huaj brenda 24 oresh.Por ne rastin e vdekjes ne spital nuk besoj se ka qenje njerezore te vihet ne sherbim te partise duke perdorur vdekjen e njeriut te dashur. Kete mund t’a bejne qenje qe s’kane ndjenja humane dhe qe gjallojne dukemashtruar.

 4. Njerzit qe nuk pranojne asnje problem te vehtja per mua jane skico, dhe PS i ka me shumice.

  Zoti thjeshte ti hapi pak syte me shume interesaxhinjve ditshkurter qe mendojne vetem per b… e tyre se nje dite e keqja do trokase edhe per to por ate here nuk do te kete me as daj edi e as teze tirja ti shpetoje.

 5. Ky eshte ni pikun e degjenerimit duhet te gjith te mendojn ashtu sic ia thot leverdia terror llogjik ne popull po ishalla ngulet shpejt se na mori mqaf

 6. Iu prish imazhi i liderit global te palles. Atyre u ra fatkeqesia ky i ngateron me interesa partiake. Manipulimi i rilindhes shkon deri ne ekstremin e te paimagjinueshmes. Vajzat jetojne ne emigrim ai perfshin ne llumin e politikes te dites. Vetem mohon e bulizon per te fshehur te vertetat e hidhura te abuzimit me pushtetin.

 7. DASHT ZOTI E TE MER TY MA TE DASHURIN NESE KIE APO E NJEF SI TE TENDIN SE TI EDHE FMIUN E TEND E MOHON SE ESHT I YTI MORE SHPIRT ZI TRADHTAR IDIOT LANGUE QEN IDIOT

 8. Po u ankove je me Saliun dihet ajo. Kush vdes se pari duhet ta dije qe mjekesia rilindase me e mire se ajo gjermane ka bere maksimumin dhe se dyti qe fajin e vdekjes e ka Saliu.

 9. Ky deri tani cfare i ka bere ketij vendi sja ka bere as pushtuesi. Gjithsesi, nese ky fiton prape nuk eshte faji i tij, eshte faji i shqiptareve qe mbase nuk meritojne te rrine neper shtepira por te shkojne ne vathe te rrine me delet.

  Uroj qe tani ta kete kuptuar i madh e i vogel, i majte e i djathte qe ky eshte nje psikopat dhe armiku numer 1 publik i shqiptareve.

  Ta mendojne gjithsejcili sikur ne familjen e tyre te perbre me disa anetare te kene fatkeqesisht dhe nje “psikopat” dhe te zgjidhet apo ti lihet te drejtoje shtepine psikopati. Kjo gje po ndodh ne familjen tone te madhe Shqiperi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.