• |
ide | kryesore

Kosovë/ Dhunohet djali i politikanit serb nga 30 persona

-Instant, Lajme, Të fundit

Djali i politikanit serb në Kosovë, Nenad Rashiç, është rrahur dje nga rreth 30 persona, teksa po dilte nga shkolla në Llapnasellë të Graçanicës.


Rastin e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës, përmes një njoftimi zyrtar.


Sipas policisë, si pasojë e rrahjes, viktima ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar për mjekim në Spitalin e Graçanicës.

Për këtë rast, deri tani janë arrestuar shtatë persona të dyshuar.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu