• |
ide | kryesore

“Përçarjet sollën humbje të mëdha jetësh”, Fauci flet për pandeminë dhe i adreson fajet politikës

-Instant, Lajme, Planet

Përçarjet politike në Shtetet e Bashkuara të Amerikës shkaktuan shpërqendrimin nga pandemia dhe sollën humbje të madhe të jetëve njerëzore. Ky është përfundimi më i fundit i imunologut Anthony Fauci, sipas të cilit Amerika mund t’i kishte shmangur fatalitetet nëse qeveritë e saj do të ishin përqendruar më shumë tek situata me virusin.


“Edhe në rrethanat më të mira, ky do të kishte qenë një problem shumë serioz,” – tha Dr. Fauci, duke theksuar se me gjithë respektimin e fortë të masave të shëndetit publik, vendeve të tilla si Gjermania dhe Britania e Madhe iu desh të përballeshin me vështirësi për të luftuar virusin.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu