• |
ide | kryesore

SHBA ul në gjysmështizë flamurin për viktimat e koronavirusit

-Instant, Lajme, Planet

Guvernatorë të shumtë në të gjithë Shtetet e Bashkuara kanë urdhëruar që flamujt të valëviten në gjysmë shtizë për të nderuar 500,000 viktimat që kanë vdekur nga Covid-19.


Ai ndjek fjalimin e Presidentit të SHBA Joe Biden në një ceremoni ku u ndezën qirinj për shënuar momentin historik.


Guvernatorët e Alabama, Arizona, Colorado, Connecticut, Hawaii, Kentucky, Nebraska, Oregon dhe Washington po nderojnë jetët e humbura.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu