• |
ide | kryesore

Paloka zbulon pse PD dhe LSI do garojnë me lista të ndara në 25 prill

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka ka dhënë detaje për negociatat që çuan në regjistrimin në dy lista të ndara në KQZ të PD-së dhe LSI-së për zgjedhjet e 25 prillit. Në një prononcim për emisionin “Opinion”, Paloka tha se janë të bindur se në këtë mënyrë do të grumbullohen më shumë vota.


“Qëllimi i koalicionit është që ne të mundemi të garantojmë foltoren e zgjedhjeve për të sjellë ndryshimin që presin sot mbi 80% e shqiptarëve. Janë marrëveshje që rregullojnë marrëdhënien me partitë, por me qëllim të vetëm për maksimalizimin e votës.


Kryetarët e partive të opozitës do të jenë në listën e PD-së. Kemi një marrëveshje të hershme me ata. Ne kemi bërë studimet tona dhe na rezulton se LSI në një krah dhe PD në një krah do të maksimalizojë votën” – tha Paloka që ka folur edhe për rikthimin e bashkëpunimit me FRD-në e Bamir Topit.

“Deri në momentin që isha në seli, jemi ende pa konkluduar, por mendoj se jemi drejt konkludimit me atë parti. Pse u afruam? Sepse ne e këmi thënë që jemi të hapur të bashkëpunojmë me çdo parti apo individ që ka si qëllim largimin e Edi Ramës” – tha Paloka.

Ai është pyetur edhe për mungesën e bashkëpunimit me partitë e Astrit Patozit apo të Jozefina Topallit.

“E kemi thënë edhe publikisht. Ne jemi të hapur të bashkëpunojmë me çdo forcë që kërkon largimin e Ramës. Ka pasur edhe nga ata që edhe pse jemi në opozitë thonë se duhet të largohet Lulzim Basha” – tha Paloka. ©LAPSI.al

2 Comments

 1. Muhammad Obaidul Karim eshte shqiptari nga Bangladeshi.

  Meta i dha 1140 ha ne Topoje te Fierit investim qe nuk e beri kurre.

  Bujar Nishani nen ndikimin e Metes dhe E.Panaritit i dha nenshtetesine shqiptare per vetem 64 oresh qendrimi ne token shqiptare,edhe pse dyshohet se ishte nje pastrues i parave edhe te organizatave terroriste islamike.

  Tani me bekimin e Bekimit nipi i Mendu Thacit ka hedhur ne gjyq shtetin shqiptar Ministrine e Bujqesise dhe i kerkon nje demshperblim prej 1 milion eurosh.

  Ku e gjene te drejten keta islamike te marrin nenshtetsi, te marrin toke dhe tani edhe demshperblim nga taksapaguesit shqiptare?

  Pyesni Meten, Panaritin dhe Nishanin”, thotë Zhuri në denoncimin e tij.Ky loqja sikur u betua qe nuk do meren me me politike po te zhvilloheshin zgjedhjet ne 2019,kerkon dhe post ministri loqja e salihut

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu