• |
ide | kryesore

Edhe ambasadori britanik mesazh politikës shqiptare: Kandidatët në zgjedhje larg krimit e korrupsionit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar, Duncan Norman ka lëshuar një mesazh për klasën politike në prag të zgjedhjeve të 25 prillit.


Në Twitter, Norman kërkon që kandidatët në zgjedhje të mos jenë të përfshirë në krim të organizuar dhe korrupsion, por edhe të mos kenë lidhje me njerëz të përfshirë në to.


Mesazhi i tij vjen pas mesazheve të përsëritura nga ambasadorja Yuri Kim për politikën shqiptare.

STATUSI I PLOTË 
Afati i fundit për të paraqitur listat e kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 25 Prillit po afrohet shpejt. Palët duhet të sigurojnë që kandidatët që duan të përfaqësojnë njerëzit të mos jenë të përfshirë në krim të organizuar ose korrupsion apo të kenë lidhje tëdrejtpërdrejt me ata që janë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.