• |
ide | kryesore

I shtruar prej ditësh te Infektivi, humb jetën mjeku nga Berati

-Instant, Lajme, Të fundit

Covid-19 ka marrë një tjetër jetë nga radhët e bluzave të bardha. Këtë të premte, betejën me virusin e ka humbur mjeku Gëzim Lamaj, 63 vjeç nga Berati.  Lamaj ishte i shtruar prej ditësh në spitalin infektiv në Tiranë.


Mjeku Lamaj punonte prej vitesh ne sptalin rajonal te Beratit si ekografist dhe radioskopist. Ditën e djeshme ministria e Shëndetësisë raportoi rekord viktimash nga koronavirusi, ku 21 persona e jkishin humbur betejën me koronavirusin.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu