• |
ide | kryesore

Video/ Efekti Klopp ka përfunduar në Liverpool: The Sun njofton edhe ikjen e Salah

-Instant, Sport

Një tjetër disfatë për Liverpool, në një sezon që tani ka marrë një kthesë groteske, duke përjashtuar këtu Ligën e Kampionëve. Efekti Jurgen Klopp në Liverpool duket se ka përfunduar, me gjermanin që tani po koleksionon rekorde negative e që pas humbjes me Fulham arrin të gjashtën radhazi në Anfield (rekordi i mëparshëm ishte 4). Sikur të mos mjaftojë nga kolonat e The Sun vijnë edhe zërat për të ardhmen e Mohammed Salah. Sipas asaj që bën të ditur tabloidi, sulmuesi është duke menduar të largohet nga Liverpool në fund të sezonit dhe po vlerëson alternativat.E ndërkohë që tekniku gjerman nuk po arrin ta nxjerrë nga telashet skuadrën e tij (në Anfield kundër Fulham, shfaqi simptomat e ndeshjeve të fundit) ndoshta kjo gjendje emocionale po ndikon në performancat e egjiptianit. Nuk shpjegohet ndryshe ajo që humbi Salah me portën bosh në fillim të ndeshjes. Sidoqoftë, skuadra e Klopp nuk doli dot nga kaosi i përgjithshëm dhe Salah nga ai personal: talenti egjiptian ishte i pavëmendshëm kur në hyrje të zonës Lemina i mori topin dhe shënoi golin e avantazhit, duke mposhtur Alisson.

Reds nuk arrijnë më të bëjnë difernecën dhe Klopp e ka të qartë se një situatë e tillë nuk mund të shpëtohet vetëm me performancat e mira në Champions. Kjo është humbja e gjashtë radhazi e Liverpool në Anfield, një rekord historik, që deri një javë më parë ishte katër.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu