• |
ide | kryesore

Zbardhet debati Rama – Bushati: Betejën e ke braktisur vetë, PS të ka dhënë gjithçka

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Zbardhet debati mes kryeministrit Edi Rama dhe ish-ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati në mbledhjen me dyer të mbyllura në Kryesinë e PS. Teksa me shumë gjasa Bushati do të jetë jashtë listave të PS, për shkak të kritikave dhe përplasjeve me Ramën, ai ka deklaruar se angazhimi i tij në politikë nuk mbaron këtu.


“Unë do vazhdoj te jem aktiv ne mjedisin publik. Ju keni menduar se kjo është skuadra fituese, por aktiviteti nuk lidhet me partinë domosdoshmërish. Angazhimi im politik nuk mbaron këtu”, mësohet se ka deklaruar Bushati.


Nga ana tjetër, kryeministri Rama ka deklaruar se PS i ka dhënë gjithçka dhe se tani është koha të kontribuojë për PS.

“Betejën e ke braktisur vetë. S’ta ka fajin Partia Socialiste. Të ka dhënë gjithçka Partia Socialiste dhe është koha të kontribuosh për PS”, ka thënë Rama.

1 Comment

  1. Kur flet dhe Rama per mirenjohje apo besnikeri partiake te vjen per te vjelle, sepse eshte po i njejti njeri qe ne 2005 bashkepunoi me kundershtarin per te nxjerre ne opozite partine qe e mori nga kemba e ures dhe e beri minister e kryetar bashkie.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu