• |
ide | kryesore

Zgjedhjet e 25 prillit, sot afati i fundit për dorëzimin e listave të kandidatëve për deputetë

Arkiva

8 Marsi është afati i fundit për dorëzimin e emrave të kandidatëve për deputetë partitë në vend që do të që garojnë për zgjedhjet e 25 prillit.


Afati i fundit për dorëzimin e këtyre listave pranë këtij institucioni është mesnata e ditës së sotme.Opozita e bashkuar ka lidhur në marrëveshje parazgjedhore, ku përfshihen PD, LSI dhe aleatët e tyre, ndërsa PS nuk ka bërë deri tani asnjë marrëveshje. Për të mundësuar votimin e të gjithë qytetarëve, kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi dhe presidenti Ilir Meta i janë drejtuar me një kërkesë qeverisë, ministrisë së Brendshme dhe Kuvendit që të shtyhet afati i kartave të identitetit që skadojnë para 25 prillit.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu