• |
ide | kryesore

Gjekmarkaj: Njeriu që më ka bindur të kandidoj për PD-në është Edi Rama. Gjithkush duhet të japë kontributin e tij dhe të rrëzojë këtë qeveri

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pedagogu dhe publicisti Agron Gjekmarkaj, i zgjedhur nga PD si kandidat për deputet në qarkun e Lezhës, i dyti në listë tregoi në një intervistë për “News24” arsyet se përse pranoi të kandidonten si deputet. I pyetur se çfare e binidi, Gjekmarkaj jep kete pergjigje.


“Njeriu që më ka bindur është Edi Rama. Ai nuk na lë të bëjmë punën tonë. Unë isha i kënaqur si pedagog dhe analist, por jam i mendimit që gjithkush duhet të japë kontributin e tij dhe të rrëzojë këtë qeveri. Kjo më ka bindur dhe shtysa kryesore që të kemi rolin e një opozitari jashtë politikës”, tha Gjekmarkaj.


 


12 Comments

 1. Jo vetem Gjekmarkaj po jane qindra mijera shqiptare mes te cileve edhe une qe nuk votoj qe nga 2005,

  qe neutralitetin dhe pavendosmerine e dites se zgjedhjeve po u prish pikerisht Edi Rama. Derisa mberriti

  ky person ne krye te politikes e te shtetit shqiptar te dy krahet e politikes ishin aty aty me pak diferenca

  dhe pervec militanteve te tjeret e shikonin nderrimin e pushteteve me shume si nje tifozllek.

  Por ne keto zgjedhje puna ka ndryshuar, tek Edi Rama dhe klika e tij, edhe ata qe nuk jane te

  angazhuar politikisht shohin tek ky pushtet dhe ky njeri armikun e vet, te familjes se tij e te Shqiperise.

  Indiferentizmi ne keto kushte eshte bashkefajesi dhe pjesemarrja masive dhe rrezimi me vote eshte

  ne radhe te pare nje detyre patriotike para se te behet i pashmangshem rrezimi me forma te tjera dhe

  Shqiperia te shkoje drejt kaosit. Edhe sikur te kishte drejtuar mire dhe me ndershmeri jane mjaft 23

  vjet ne pushtet e jo me qe ka punuar vetem per interesat e veta e te grupit te tij dhe kunder interesave

  te shumices se shqiptareve. Mjaft eshte mjaft, para se te jete vone. Rdhe n je njeriu te vetem nuk duhet

  ti sosesh durimin e jo me nje populli te tere.

 2. Kemi te dhena se edhe shoku ,burri Najada dhe ajo e sosura plakushja ,do te punojne nen rrogoz per te cuar sa me shpejt ne cmendine Edskenderin e Spiropidhushit,

 3. Ketij i them BUrE un.
  Se e tha dhe e mbajti fjalen.
  Nuk kandidoj sikur toka te permbyset, se jam akademik dhe kam tjeter mision.
  ???

 4. Padre, me kandidimin per deputet, kompromentove gjithe parimet dhe tezat e tua. Me shume e luftoje Edi Ramen nga studiot televizive, se i fshehur dhe pozicioniar politikisht ne karrigen e rehatshme te parlamentit. Duhet te jesh parimor te refuzosh garuzhden politike. Jo te gjithe e bejne. Nuk e ben as Bushati as Lubonja padre. Ndaj lere Edi Ramen dhe shiko vehten ne pasqyre.

 5. Nga ana tjetër, Partia Demokratike është e fundit në këtë vend, që duhet të flasë për bullizëm. Kryetari historik i kësaj partie, nuk e hap gojën po qe se nuk fyeu dhe poshtëroi dikë.

  Sali Berisha preferon më mirë të mos flasë fare, se sa të flasë e të mos të thotë fjalët më të rënda që ekzistojnë në gjuhën shqipe ndaj kundërshtarit, të shoqëruar me urrejtje dhe thirrje për linçim.

  Ai është prodhuesi i fjalorit të urrejtjes në politikë, arkitekti i fyerjes dhe poshtërimit të kundërshtarit dhe rron në këtë botë vetëm për të sharë e fyer. Ky është identiteti i tij.

  Tani kjo parti që ka kryetar këtë përbindësh të vrerit, urrejtjes, fyerjes, degradimit dhe llogjikës njerëzore, është shumë qesharake të ankohet për batutat ironike të Edi Ramës, për disa deputetë të saj. Për më tepër që beteja për të bullizuar kandidatët, nuk nisi nga Edi Rama, por nga PD.Shpellkari gjon marka gjoni shpellkari petagog qe nuk do pranonte te merrej me politike sot hengri corben me lakuriq te salihut dhe pranoje

 6. Me Mark Markun ne sulm, dhe gjonmarkaj nga krahet, do bej gol pd ne Lezhe. Pervec se origjines, nuk di ke njeh, dhe sa mbeshtetje mund te krijoje ne Lezhe Agroni per 40 dite.

 7. Epo kur ka fitu Pjerdhini prej Puke ne Lezhe per Rilindjen, mbase fiton dhe ky Agroni ne Lezhe meqe eshte nga Lezha.

 8. Kaq shume sa e permend merdo gelboqja emrin Saliut nuk ja thone dhe te djathtet,rrotullojeni dhe te ja kullufisni ate qe nuk thuhet

 9. Gjonmarkaj si i shkolluar qe eshte duhet te luftoj mendesine e tij fetare se katoliçizmi eshte superiore ndaj myslimanizmit. Duhet te kuptoj realitetin e shqiptareve ne kete drejtim dhe mos ti fryje dasive fetare. Si kandidat per deputet besoj se eshte nga ma te miret qe ka mundur te zgjedhe PD.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.