• |
ide | kryesore

Kryetari i ri i LDK-së shkon tek varri i Rugovës, të premten takon Osmanin dhe Kurtin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Lumir Abdixhiku e ka filluar ditën e parë si kryetari i ri i LDK duke vizituar varrin e Ibrahim Rugovës. Abdixhiku madje sot ka refuzuar Vjosa Osmanin dhe Albin Kurtin duke vendosur të parin Presidentin dhe kryetarin e ndjerë historik të Kosovës dhe LDK, Ibrahim Rugovën. Nga ana tjetër ai do të takohet të premten me Presidenten në detyër dhe kryetarin e LVV për të biseduar për postin e Presidentit. Dje Abdixhiku u zgjodh si kryetari i ri i LDK, duke mposhtur në garë Lutfi Hazirin dhe Besian Mustafën.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu